| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Vin si eu cu o întrebare mai nalaughing
Dacă nu am tinut post, mă pot împărtăși?
Tin sa mentionez ca eu cam am probleme cu "sanatatea" am anemie si na, fix sa ma abțin de la mâncare imi mai trebuia.
Cam in fiecare an am mers fara sa tin post, dar acum nu sunt sigură de astalaughing

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie daca ai tinut post sau nu? Oricum e inchis la biserica asa ca te ai scos anul asta

| Celcestietot a răspuns:

Buna seara. Mai este deschis in aceasta perioada la biserica?

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu mai este deschis, se poate impartasi doar acasa la cerere

| Celcestietot a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Si eu stiam ca nu mai este deschis, dar am ramas putin uimit cand am vazut ca vrea sa se duca la biserica.

| Digikey a răspuns:

Ai anemie pentru ca mananci aiurea.Eu sunt vegan tin tot anul post 24/24 si nu mai sunt anemic sau sa am lipsa calciu b12 sau bla bla. Natura ne-a dat tot ce avem nevoie fara sa fim nevoiti sa ucidem alte fiinte sau sa le tinem in captivitate pentru le exploata.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Asta poate hotari doar parintele la care te spovedesti