| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat dureaza slujba de seara?
Oare in seara asta se face spovedanie?
Maine ma pot impartasi daca am tinut post miercuri si azi? (Joi nu am tinut post)

FUNDA

3 răspunsuri:
| CinevaAnonimă a răspuns:

Pai, te-ai spovedit?
Preotul ce ti-a spus? Te vei impartasi? Il poti intreba pe preot, dar eu nu cred ca te poti impartasi. Trebuia sa tii post si joi.

| anonim_4396 explică (pentru CinevaAnonimă):

Pai vreau sa ma spovedesc in seara asta si e sa ma impartasesc. Se face vecernie si in seara asta...

| CinevaAnonimă a răspuns:

La spovedanie sa spui ca nu ai tinut post joi. Slujbele de seara (vecerniile) se fac in ajun de sarbatori.Ele dureaza cateva ore.