| kyjonopsy a întrebat:

sunt sigura ca la toti va murit cel putin o persoana draga pana acum.ei bine, dupa moartea sa ati mai simtit prezenta spiritului persoanei cu voi sau credeti ca ea v-a mai vazut dupa cea murit sau v-a mai auzit? funda!

16 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Cea ce cauti tu, gasesti in Spiritism informeaza-te este foarte interesant, mie mi-au placut aceste teori.

| Elvina a răspuns:

Eu am simtit spiritul bunicilor mei. Cred ca ei ne vad si ne aud doar ca nu pot comunica cu noi.

| werewolfbruno a răspuns (pentru Elvina):

Ei pot cu tine tu nu poti cu ei mai gandeste-te la ce am spus

| RAY a răspuns:

Nu am simntit nimic special gen spirite, fantome etc e clar ca daca crezi in de astea vei simnti

| AliGab a răspuns:

Lucrurile stau cam asa: orice om are un suflet. Acel suflet, dupa ce paraseste trupul, are imediat (nu la 40 de zile) parte de o judecata persoanala in urma careia se va duce ori in rai, ori in iad. Fiecare dupa cum a avut starea in care l-a prins moartea si dupa mare mila lui Dumnezeu (de exemplu sunt ferm convinsa ca un om care desi a fost foarte rau in viata sa, daca a murit in stare de pocainta profunda pentru faptele sale, sufletul sau se va odihni in rai). Ca si concluzie: sufletului persoanei care a murit se afla ori in rai, ori in iad, dar nu langa tine. Cred ca este normal sa simti prezenta ei pentru ca ti-a fost draga, dar asta este doar in mintea ta. Tie nu-ti ramane decat sa te rogi lui Dumnezeu si sa faci milostenie pentru acel suflet. Bucurii

| SakonSIUkon a răspuns:

Eu stiun un prieten care si-a peirdut tatal iar la cateva zile dupa moartea mama lui a simtit o atingere rece pe umar, femeia nu e nebuna si nu minte.

Răspuns utilizator avertizat
| DieBitch a răspuns:

Da, am simtit. Se numeste bantuit si vorbesc la modul cel mai serios, nu stiu exact sa exprim, sau sa-ti zic ce inseamna asta. dar la o perioada de timp(4 luni)dupa ce a murit bunicul meu, 3 zile la rand auzeam parchetul in casa...normal ca ma speriam... si nu stiam ce este, pana mi-a explicat bunica mea ..stiia fiindca numai noi doua am auzit. happy

| kyjonopsy explică (pentru DieBitch):

Deci si ea credea ca era bunicul tau?

| DieBitch a răspuns (pentru kyjonopsy):

Da...

| cosmina92 a răspuns:

OMG laughing da sa stii ca ma mai vazut stia tot ce fac si la ce ora nu am mai putut avea intimitate sigur ca ea/el nu ma mai vazut a mers in alta lume unde traiesti un infinit si unde vom ajunge cu totii si da poate uneori i-am simtit prezenta si mi se pare normal adica a fost o persoana din viata mea si am fost atasata de ea/el sper ca te-am ajutat byewave

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosmina92):

Daca oamenii nu te vad nu inseamna ca cel ce stie tot nu te va vedea. Intr-o zi toti vom sti ce a facut fiecare om din fiecare gereatie de pe pamant din cate au fost sant si vor fii. Glorie LUI!

| emanuelaand a răspuns:

Tatal meu a murit acum 8 ani, eu cred ca ne vede si are grija de noi de acolo de sus. Timp de 40 zile simnteam ca este inca langa noi.O data chiar mi s.a parut ca il vad.Se spune ca daca nu sunt in cer nu ne vad.

| kyjonopsy explică (pentru emanuelaand):

Imi pare sincer foarte rau...cati ani ai?

| Eva129 a răspuns:

Depinde daca alege sa faca asta... spiritele pot face ce vor..insa daca legatura din timpul vietii a fost cu adevarat stransa, ea va ramane la fel si dupa moarte...ideea e sa nu te temi.(autocontrol)