| anonim_4396 a întrebat:

. Am 15 ani si nu mai sunt virgina iar eu trebuie sa ma spovedesc, cum o sa-i spun la popa sa imi certe pacatul acesta?

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Ii spui adevarul.Pentru acest pacat iti va da mai multe matanii de facut si te va pune sa citesti si cateva rugaciuni in plus.Stai linistita. Putini preoti la ora actuala nu te spovedesc pentru acest pacat.

| Danaaaaa24 a răspuns (pentru Teo):

Multumesc:* da cum o sa-i spun. ce cuvinte trebuie sa zic?:-s

| Teo a răspuns (pentru Danaaaaa24):

Preotul o sa te intrebe. Daca vezi ca nu aduce subiectul la asa ceva ii spui tu. Ii spui ceva de genul: "Parinte trebuie sa va marturisesc ceva. Din pacate nu mai sunt virgina." si daca vrei sai mai adaugi ceva poti ceva de genul : "M-ar putea ierta Dumnezeu pentru acest pacat care l-am facut?". Asta e tot/Eu ti-am dat o idee tu daca vrei poti folosi cuvintele tale.happy

| Danaaaaa24 a răspuns (pentru Teo):

Va multumesc mult! :*...de spovedit trebuie pentru ca, si parintii mei se spovedesc...si mie nu-mi pare rau ca nu mai sunt virgina, adica am prieten si suntem de mult timp impreunahappy. da mi-e cam rusine sa-i spun ca domnu parinte nu mai sunt virgina:d. da o sa imi iau inima in dinti si o sa-i spun.

| Teo a răspuns (pentru Danaaaaa24):

E bine ca te duci la spovedit macar asa scapi de povara asta ca nu mai esti virgina si ca e un pacat. Oricum ai sa vezi ca totul va fi bine.winkinghappy

28 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

-Parinte am fost si eu ca omul de m-am f... t mar oleaca.

| DorelSudoru a răspuns:

NU te spovedesti, adica ai 15... eu ultima oara cand m-am spovedid a mormait barbosu ceva am zis da i-am dat bani si aia e

| MiK3L a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la consecinte. Parintii stiu? Te cafteau bine cred daca stiau... zii lu popa adevarul poate candva vei fi si in patul lui, ca o sa fii curioasa cum e la pat un slujitor al Domnului. laughing

| drhotzu a răspuns:

Pai ai 2 optiuni:
1. omiti problema.
2. ii spui verde in fata.
eu am preferat ca de la 12-13 ani sa nu ma mai prezint sa ii spun aluia ce am facut eu... daca ma iarta de ce nu ma iarta de acasa? ulterior am devenit si ateu si dorm mai bine! mai impacat cu deciziile melewinking

| Ţepeşu a răspuns:

Îi spui cu cine şi te va ierta.

| mat31new a răspuns:

10 lei si te iarta.

| DjYeti a răspuns (pentru mat31new):

Buna astarolling on the floor

| Danaaaaa24 a răspuns (pentru mat31new):

Bhaa. 1000 nu vrei? ..cum ar trebui sa-i spun, is o fire timida si nu stiu ce ar trebui sa-i spun.

| traficanta a răspuns:

Pe mine stiu ca m- a intrebat un preot maiacum cativa ani daca am intrat in pacat..cu trupul..siii zici si tu asahappy

| NeneaGogu a răspuns:

Popa te cearta? te-al iadului de barbos!
Daca te duci la popa sa recunosti ca ai pus-o de mamaliga e de rau, mai ales ca atunci cand te confesezi stai in genunchi cu capul sub patrahir, sa nu cumva sa faci cunostinta cu popica ala mic

| gazza01 a răspuns:

Ce copii copaci straight face doar pentru ca a facut o data sex e curva? Ha, uitatzi'va'n DEX! Zi ca ai facut sex si gata, ce poti sa patzesti?:O

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Nu mi se pare ca sex-ul este un pacat.Doar desfraul sau "preacurvitul" laughing
Depinde acum de numarul partenerilor thinking

| bibiiiy a răspuns:

Deci. el te va intreba cum te cheama si cati ani ai, si tu ii raspunzi. apoi te intreaba cum ai pacatuit si tu i spui astef: parinte, avand in vedere ca am doar 15 ani, eu mi-am inceput viata sexuala. si cam atat. el va spune o rugaciune..si asta ewinking

| memonelxd a răspuns:

Nu ma ca ar suna normal....sa-i spuna ca a supto-n **** la 15 ani!laughing)

| TeYo99 a răspuns:

Spune-i adevarul, sau nu-i spune deloc

| Haze a răspuns:

Dai like pe facebook la cateva manastiri si esti iertata

| andutzu_3719 a răspuns (pentru Haze):

rolling on the floor Cel mai tare raspunslaughing.

| Haze a răspuns (pentru andutzu_3719):

laughing m-am straduit sa fiu convingator rolling on the floor)

| Spikey a răspuns:

Bă da' tampiti sunteti, cine dracu va obliga sa va duceti la biserica si sa-i spuneti preotului ce si cum. Crede-ti ca, cu banii va platiti pacatele? Sau ce, trebuie sa te spovedesti daca ai facut sex? Doamne, crezui initial ca postu asta e de prin 1900 dar e chiar de astazi.
Dana, esti cumva de la tara?

| ramonaan a răspuns:

Parinte..eu am doar 15 ani si m-am dezvirginat.imi pare rau pentru ce am facut.atunci parintele iti va da sfaturi si te va pune citesti niste rugaciuni nu e mare lucru

| Gabiitsa a răspuns:

Buna!

Nu cred ca este un pacat straight face, pacat este atunci cand faci sex in "saptamana mare"...

| gazza a răspuns:

Spune-i cu cuvintele cele mai potrivite si convingatoare fara rusine!

| AnastasiaMihai a răspuns:

Ii spui ca ai sarit parleazul.

| Nykoletttta a răspuns:

Va rog nu trebuie so judecati daca vr nu ii spune