| Fineness a întrebat:

Am auzit de multe ori ca lumea se va sfarsii in 2012.Nu ma refer la genul acela de distrugere cand lumea dispare, ci din punct de vadere religios, cand oamenii se vor schimba, dar din punct de vedere sufleteste parca.Imi puteti explica cum?

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Este o carte : ce se va intampla in 2012 ceva de genul si zice ca oamenii vor ajunge la un alt nivel spiritual si li se vor deschide chakra mintii un alt ochi in frunte care din punct de vedere stintiific exsista dar faca nimic divin in el bla bla bla si cei necredinciosi vor face mai greu fata vietii sau vor simti o presiune si flacri.
O sa dea domnul ...NU! Sa dea oile mai bine...
Pe naiba in 2012 nu se va intampla nimic ne vom continua viata m unii cu viata de c***t altii mai special. punct punct.
Si ma scuzi de greselile mele de exprimare. Atata viata prin crestini ma omoara

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar nu toti se vor schimba, ci cei care sunt rascumparati de Domnul.,, Iată, în adevăr, ce vă spunem prin Cuvântul Domnului: noi cei vii, care vom rămâne până la venirea Domnului, nu vom lua-o înaintea celor adormiţi.
Căci însuşi Domnul, cu un strigăt, cu glasul unui arhanghel
şi cu trâmbiţa lui Dumnezeu, Se va coborî din cer, şi întâi vor învia cei morţi în Hristos.

Apoi, noi cei vii, care vom fi rămas, vom fi răpiţi toţi împreună cu ei în nori, ca să întâmpinăm pe Domnul în văzduh; şi astfel vom fi totdeauna cu Domnul.,,
http://www.youtube.com/watch?v=4Eltm4hj-UU

| EmaS a răspuns:

Domnul Isus a platit pretul acolo la cruce.Prin El avem iertarea si mantuirea.Scrie Biblia ca cine Il are pe Fiul,Il are si pe Tatal,iar cine nu-L are pe Fiul, nu-l are nici pe Tatal. Dupa cum stiu eu, ei nu Il recunosc pe Isus ca pe Fiul lui Dumnezeu.

| Maidanezul a răspuns:

Sfirsitul lumii vezi in NT ce spune Mintuitorul ",,,,,, numai Dumnezeu tatal il stie " reproduc din memorie.
Din punct de vedere Religios din pacate omenirea o ia pe linga drum si merge la rau.Te vad ca esti nedumerit Uite avem in fata noastra 2 modele functionale Modelul lui Dumnezeu dat noua prin cuvintul scris Biblie, Modelul legislativ Te vad mirat rau de tot si zici ce are una cu alta.Dau un ex Dau un ex

| Maidanezul a răspuns:

Dau un ex inainte de 89 legea interzicea avortul, Biblia condamna uciderea.Deci legea era o bariera fizica Biblia o bariera morala. Dupa 90 se legalizeaza avortul se desfiinteaza o bariera Biblia si Biserica nu sunt de acord.Alt ex Legea inainte de 89 pe homosexuali ii ingradea, Biblia si Biserica ii condamna moral. Dupa 90 Bariera desfiintata si ii vezi facind sirba pe la noi cu europ in frunte.Pedofilia a atins cote alarmante.O sa zici ca nu pricepi nimic Uite un ex Bunicul are o rinduiala in curtea lui si rinduiala lui este dreapta.Eu am fost la tara si am uitat usa la porci deschisa ce au facut lighioanele =praf si pulbere gradina bunicului, au mai rupt si gardul la gaini si au mincat o closca cu pui cu tot.Deci cocina cu gard erau special amenajate sa nu sara gardul si sa faca prapad lighioanele.Asa este legea darimi gardul animalele sar pe unde apuca si distrug tot. Bunicul a folosit vorba buna sa stea porcii la ei in cocina dar ei grosi de sorici stricau si pomii plantati de tata mosul ca se frecau de ei.te intrebi dar ce a facut bunicul sa faca ordine Re a pus biciul pe ei si a dat drumul la ciini. Acum vad ca pricepi dar tot mai persista o intrebare daca porcii au priceput de vorba buna Re =Nu ca stiu si eu ca nu trebuie sa ma amestec in tarita ca dau de bucluc daca intru la ei in staul fara prepeleac in mina.

| shadovv a răspuns:

In 2012 nu se va intampla nimic. Punct. Daca vrei sa estimezi cand vine sfarsitul citeste apocalipsa din Biblie!

| BubblesDoubleS a răspuns:

A da nu stii ca sfarsitul lumii s-a anulat prin 2030 si ceva? ...Nu te grabi, ai timp sa te muti pe marte :X

| joe2011 a răspuns:

Se crede ca in 2012 din cauza ca atunci se termina calendarul maias, dar poti sta linistita cand va veni DUMNEZEU doar el si ingerii vor stiiwinking