| NickiMary14 a întrebat:

Am avut un vis acum cateva nopti, nu e recent, tot ma gandesc de ce l-am visat pe Dumnezeu!?! Stie cineva? Pentru ca am visat ca am intrat intr-un spatiu foarte luminos, era foarte lumino si El era acolo si parca iesea lumina si multa intelepciune, nu stiu cum sa va explic! In fine, stiti ce-ar putea insemna? O prietena mi-a zis ca daca il visezi pe Dumnezeu esti un fel de sfant! Nu stiu ce ar putea insemna! Va rog, fara glume, e serios, inca ma gandesc ce ar putea fi!

20 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Si eu am visat chestii cu saptamanile in vara anului acesta si ziua urmatoare (daca nu, peste cateva zile) s-au implinit multe dintre ele, dar in mod diferit.Domnul e de nedescris, El este Cel mai tare.laughing
Sa vezi cand se implineau ce reactie aveam.laughing
Se merita sa fiu crestin, se merita!
Cea mai tare viata.

| Maria123 a răspuns:

Buna, inseamna ca ai o viata fericita sau ca vei invinge raul: iti vei rezolva o problema sau vei scapa de un dusman.

| NickiMary14 explică (pentru Maria123):

Ooohh, iti multumesc!

| Liviu a răspuns:

Hmmm stiu doar un lucru, tu chiar ai visat asta...
Eu te cred, am visat opusul tauwinkingam visat pe satana,, uff acel tremurat pe corp big grin mhmm deci e un lucru bun ce ai visat, insa la mine nu a fost=) big grin vai ce somn ma lua.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Clar, e un mesaj de la Dumnezeu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Esti un ipocrit, n-ai nici o dovada ca e un mesaj de la un zeu si tu afirmi cu siguranta faptul asta...Pai daca cea care a pus intrebarea e un copil si o sa devina obsedata de lucrul asta?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu pentru ca Dumnezeu avertizeaza si prin vise. Daca e despre Dumnezeu e de la Dumnezeu. may God bless you.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Si daca e copil, foarte bine, la Dumnezeu nu exista diferente in asa ceva!
Matei 19:14
It is not true!
http://www.youtube.com/watch?v=Cm7iXYBM8Eg&feature=plcp

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pai n-ar trebui sa indoctrinam copiii, ci sa-i lasam sa aleaga ei singuri, stiu ca pentru un om asa de indoctrinat cu crestinism ca tine pare un lucru rau sa fie de alta religie, dar sa-i lasam sa gandeasca.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

? eu am raspuns la intrebare, nu am indoctrinat pe nimeni. ò.ò

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pai afirmandu-i cu asa o siguranta unui copil un lucru, acesta va crede foarte probabil ce-i zici.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Spre binele Lui ca incepe sa iL caute pe Dumnezeu.
19 Nu vă strângeţi comori pe pământ, unde le mănâncă moliile şi rugina şi unde le sapă şi le fură hoţii;
Matei 6:19
Divine revelation:
http://spiritlessons.com/Documents/Pastor_Park/index.htm

| NickiMary14 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Pai sunt copil! Am 13 ANI!

| Qinz a răspuns:

Nu poti s-al visezi pe Dumnezeu, pentru nimeni nu l-a vazut pe Dumnezeu, nici macar apostoli lu Isus nu l-au vazut clar, si eu am visat odata cica tot cu Dumnezeu, da nu-mi amintesc cum arata, oricum nu era cel adevarat dar nici pe ala din vis nu-l mai stiu, l-ai visat pe ''Dumnezeu'' datorita subconstientului tau, maine o sa visezi altceva stai linistita.

| NickiMary14 explică (pentru Qinz):

Stiu ca nu am de unde sa stiu cum arata, m-am gandit ca El vroia sa-mi transmita un mesaj sau ceva de genul!

| Qinz a răspuns (pentru NickiMary14):

Daca iti trimitea un mesaj, iti aminteai mesaju cu siguranta...

| Mlov3u4ever a răspuns:

Si eu L-am visat odata pe Dumnezeu si o prietena mi-a spus ca este un mesaj de la El, mi-a spus sa fiu mai credincioasa k El va fi mereu cu mine.happyhappy...asa k tot ce conteaza este credinta.big grin

| comandamente a răspuns:

Poate este adevarat ca ai visat ceva luminos, dar an nici un caz pe Dumnezeu.
Daca vrei sa stii ca an primul rand nimeni niciodata nu a vazut vreodata pe Dumnezeu, Dar sa-l si visezi!

Ioan 1:18
Nimeni n-a văzut vreodată pe Dumnezeu; singurul Lui Fiu, care este în sânul Tatălui, Acela L-a făcut cunoscut."
Pe Isus al poti vedea an vis sau an vedenie, asa as mai crede,
Daca esti sincera cu Isus ti se va descoperi, si orice descoperire nu va fi an afara bibliei care este exact cuvantul Sau,
Amin

| NickiMary14 explică (pentru comandamente):

Bine, nici eu nu sunt sigura pe cine am visat, Dumnezeu sau Iisus, nici eu nu stiu exact! Dar sunt 100% sigura ca am visat pe unul din Ei, nu stiu cine, cred ca Iisus, exact cum ai zis si tu! Multumesc de raspuns!

| Linguritza a răspuns:

Cel mai bine este sa nu crezi in vise orice ar fi. Visele sunt doar ca niste imagini. Nu trebuie sa le crezi.