| Prigatdevisine a întrebat:

Funda! Din ce am citit eu *pe internet* putini oameni viseaza pe Dumnezeu, pe Maica Domnului, Sfinti etc.Sau de obicei cand visezi asa ceva, cica "ala cu cornite" se preface in ei. Eu aseara am visat ca eram intr-un oras mare si blocurile erau daramate, sau cu geamuri sparte, urate. Si deodata am vazut-o pe Doamne, Doamne ascunzandu-se dupa un bloc, de o ciudatenie uriasa. PS: Maica Domnului avea o inaltime foarte mare! si nu stiu exact, parca s-a uitat putin la mine si apoi a plecat mai departe, si in spatele ei era "ciudatenia" care o urmarea! Mentionez ca inainte de asta am visat ca eram intr-un microbuz, care avea mai multe thinking nu stiu cum sa zic. ceva gen vagoane..doar ca urcai pe scari si la ultimul "compartiment", ne spusese cineva ca acolo este locul celor indragostiti *ceva de genu* si cand am intrat impreuna cu prietenu, acolo era un fel de camera plina de cosciuge goale, erau foarte, foarte multe sicriuri si prietenul meu tocmai imi spusese ca va pleca din tara cu masina asta. Sincer imi este cam frica, deoarece prietenul meu pleaca joi in Italia. Sper sa nu pateasca nimic! Voi ce spuneti sa fac? sa merg la un preot sa-l intreb daca stie ce ar putea insemna lucrurile astea?

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Nu i-ti fa griji din pricina visurilor, roaga-te ca prietenul tau sa ajunga cu bine in Italia si asa va fi, fi optimista, nu e nimic rau.si pentru linistea ta i-ti spun ca visele sunt rodul imaginatiei noastre foarte rar sunt premonitii.O gandire pozitiva atrage pozitivitate, asa c a relax

7 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Inteleg ca te pune pe ganduri si esti ingrijorat dar Nu! conteaza ce iti transmite visul respectiv.totul e sa nu crezi in vise. Dumnezeu ne indeamna sa nu credem in vise chiar daca sunt bune, rele de orice fel.pentru ca visele pot veni de la diavol.scopul lor este sa tulbure omul sa il infricoseze sa il atace unde este mai sensibil.in suflet. Nu te teme de asa ceva.totul este o mare minciuna.sa nu crezi o iota din vis. uita visul, comporta-te ca si cum nu ar fi existat.frica nu vine niciodata de la Dumnezeu vine de la diavol. Dumnezeu ne iubeste fii sigur ca nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/14vise.htm

| Angel0 a răspuns:

Visul este foarte interesant, si este de bine.Cauta pe net simbologie onirica si ai sa-l intelegi. Cind iubesti, te apropii cel mai mult de Dumnezeu.

| Allrc24 a răspuns (pentru Angel0):

Nu rastalmaci visele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt proiectia mintii noastre, a subconstientului. Dar daca vrei neaparat sa o iei spiritual visele vin de la diavol nu de la Dumnezeu.

| opierdevara a răspuns:

Cum a spus si Angel0, cauta pe net semnificatia. dar ar trebui sa te duci si la un preot. pentru ca el te poate ajuta, te poate linisti si iti poate spune ce sa faci happy Succes :*

| sarpeparsiv a răspuns:

Sunt vise copilaresti nu iti face niciun fel de griji tine capu suswinking

| LucianLucian a răspuns:

Du-te la un preot si intreaba-l.Roaga-te lui Dumnezeu acasa pentru tine si pentru cei dragi!