| Matei4 a întrebat:

am o nedumerire. Cred puternic in Dumnezeu si nu prea fac pacate, dar fumez o tigara pe zi. Voi ajunge in Rai cu toate astea? As dori raspunsuri scurte si la obiect...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăsa-te de fumat și cere-i din toată inima lui Dumnezeu să te ierte. Dacă ai crede cu adevărat în Dumnezeu nu ai mai fuma, ți-ar fi mai frica de el decât tot ce există pe acest pământ. Dacă nu faci acest lucru și nu iti ceri iertare cu adevărat, vei ajunge în Iad cu siguranță.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si de unde ar trebui sa stim noi, serios acu? Ti se pare ca am fi ceva asistenti a lu Dumnnezeu sa-l putem intreba de conditii? laughing))

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fiu fumator mie mi ar fi frica de cancer nu de rai si iad

| Celcestietot a răspuns:

Ar fi totuși bine sa te lași, în primul rând, că omul este templul Duhului sfânt și în al doilea rând, că nu este sănătoswinking.

| Sn4k3 a răspuns:

Da

| WhiteLife a răspuns:

De ce nu încerci să citești Biblia sa vezi care sunt condițiile pentru a ajunge in cer? Aicia vor fi părerile împărțite și multe discuții.

| Panamax a răspuns:

Si ce sa faca Dumnezeucu tine in Rai?
Sa-l enervezi cand ii ceri bani de tigari?
Sau :
Sefu ai un foc?
Du-te in Iad, au acolo foc continuu.

| AliGab a răspuns:

Stai linistit ca in cativa pasifaci o sumedenie de pacate. Si unele ganduri sunt pacate, deci nu te autoindreptati. Iadul si raiul sunt facute de Dumnezeu, Judecata apartine Fiului Sau, deci nimeni nu iti poate apune daca mergi in rai sau in Iad.

| Nilsson a răspuns:

In primul rand in rai nu vor fi tigari si daca nu o sa mai poti fuma deloc acolo s-ar putea sa nici sa nu mai vrei sa ajungi acolo.

In al doilea rand, esti inca tanar si viciul se dezvolta usor, o sa ajungi in timp sa fumezi cel putin un pachet pe zi iar acest lucru iti va creste sansele sa faci o forma de cancer, iar ati distruge cu buna stiinta sanatatea data de Dumnezeu este pacat mare.

| Mircea08 a răspuns:

Scurt si la obiect - joaca-te in alta parte!

| Nătărău a răspuns:

Bea-ți țigara și dă-le dracul de raiuri, iaduri, religii și dumnezei enigmatici.

| AG777 a răspuns:

Sincer ca sa ajungi in Rai conteaza cat bine faci tu pe pamant si cum iti manifesti tu iubirea fata de Dumnezeu, caci iubirea e mai presus decat credinta, insa a fuma tigari intr-adevar nu este recomandat pentru ca se spune ca trupul omului este templul Duhului Sfant si el nu trebuie vatamat, problema e ca iti faci tie rau sper ca mai tarziu sa constientizezi insa nu prea tarziu

| Catana_Adrian_1996 a răspuns:

Se zice ca, daca fumezi este,, pacat,,