| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am inceput sa fumez din pacate sad
Dar fumez cate o tigara pe zi!

Ma afecteaza foarte tare?

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Noya99 a răspuns:

Cristi,eu te sfatuiesc sa te lasi, nu te va afecta acum, ci in timp, pe la 30 de ani o sa arati ca la 40 de ex, nu face bine nici la plamani, nu e bine pe scurt, eu sper sa te lasi si iti urez bafta si multa sanatate, e alegerea ta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te va afecta mult si bine, iar copii tai pot avea probleme daca fumezi, transmiti genele spre ei.

| Pricked a răspuns:

Chiar crezi ca vei mentine ritmul asta?

| stlucian a răspuns:

Nu iti recomand sa continui.ASA AM inceput si eu si cred ca toti fumatorii au inceput la fel.De la una o sa treci la doua si asa mai departe.
La intabarea ta momentan nu ai dependenta ceea ce e cel mai grav si nici medical nu cred ca ai fi fost afectat int-un fel.DAR DACA continui e de rau.

Personal am ajuns cu ceva timp in urma sa fumez 1, 5 pachete pe zi.BANI ARUNCATI IN FUM!
Acum ma chinui de vreo 2 ani sa le reduc barem si am ajuns la vreo 10 tigari pe zi dar tot e mult si tot un cost inutil e.

LASA-le de pe acum si peste cativa ani da-mi funda.

Multa sanatate ca stiu ce vorbesc.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, eu te-as sfatui sa te lasi de fumat acum pana nu este prea tarziu! Daca intr-adevar tii la sanatatea ta cu adevarat, lasa-te acum! Daca crezi ca ai deminitate in tine, lasa-te acum! Gandeste-te numai la oamenii si copiii care se lupta cu atatea bioli sa traiasca, si tu huzuresti de bine de sanatate, da? Nu cauta sa ceri osanda de al Dumnezeu! Cum ti-o faci cu mana ta, nu ti-o face chiar nimeni! Devii dependent cu timpul si nu te mai poti abtine! Gandeste-te la generatiile ce ai de gand sa le aduci pe lume! Fie ca esti baiat sau fata, afecteaza! Fumatul, incetineaza viteza spermatozoitilor!

| niculita4tpu a răspuns:

Cu o tigare pe zi nu te poti considera o persoana fumatoare, dar mai bine sa te lasi de acum, cat poti; o tigare pe zi e ca si cum n-ar fi, dar daca nu lasi de fumat acum, fac pariu ca o sa maresti numarul zilnic si in final o sa regreti

| eternitate15 a răspuns:

Foarte foarte tare te afecteaza!

| Cristi151 a răspuns:

Vi-as da la toți funda ..Va mulțumesc pentru sfaturi! Funda am sa vio dau cand ajung acasă! De pe telefon nu pot