| axenterobert a întrebat:

am o problema: ieri, a fost Vinerea Mare dar eu am baut putin si nu am tinut nici post, si aseara am vrut sa ma duc la aer, dar am aflat ca nu e bine sa ma duc daca am baut...si aseara am auzit niste voci care ma strigau[semana cu vocea unei pietene]. Ma strigat de 3 ori: prima data am intors capul sa vad daca e ea, dar nu era nimeni, iar a 2a si a 3a oara nu m-am uitat, mi-am continuat drumul. oare ce putea fi?[p. s. azi mi sa zbatut ochiul].=[... ajutati-ma va rog, sunt foarte speriat

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Nu te teme. nu e bine sa bei si sa vii la biserica intr-adevar dar daca ai constientizat ca nu e bine ce ai facut si doresti sa te schimbi poti merge cu incredere.nu te lasa impiedicat de asa ceva. diavolul are multe viclenii. dar nu te etme Dumnezeu este cu noi.nu are voie sa se atinga de nici macar un fir de par de-al nostru fara permisiunea lui Dumnezeu. mergi la biserica si roaga-te pr pacatul ca asta(ca ai venit putin ametit). ar fi trebuit sa te duci la Sfantul Aer.
. frica nu vine niciodata de la Dumnezeu vine de la diavol. Dumnezeu ne iubeste fii sigur ca nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu mai bea, alcolul dauneaza grav sanatati, in cazul tau iti provoaca voci in cap.

| axenterobert explică (pentru Hombre):

Nu eram beat, doar putin ametit...straight face

| Hombre a răspuns (pentru axenterobert):

La toti ne joaca feste uneori creierul si auzim voci, dar nu are legatura cu religia asa ca stai linistit.

| axenterobert explică (pentru Hombre):

Da, dar problema este ca azi mi sa zbatut si ochiul....crede-ma, sunt speriar rau de tot, imi e frica sa ies din casa, ma gandesc ca se va intampla ceva rau...

| Hombre a răspuns (pentru axenterobert):

Ha ha ha, tare superstitioas/a esti, de aceea nu sufar religia asta, este o fabrica de superstitii si generatoare de teama. Zbaterea ochiului are doar un caracter pur medical si nu religioas, de cate ori mi s-a zbatut ochii pana acum trebuia sa fiu facut zdrente de atatea intamplari nefericite.

| MValentin a răspuns:

Poate ca cineva vrea sa iti faca o feste. Poate ingerul pazitor al tau este slab. Si nu e bine sa bei si sa te duci in biserica. Cel mai bun raspuns al meu e sa te rogi de fapta ta si sa te duci la biserica si se iei aghiazma si sa stropesti prin casa