| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am simtit ca vreau sa spun asta cuiva si mai ales pentru atheisti care se incearca sa il regaseasca pe Dumnezeu, acum ceva zile am facut o greseala. Am promis in numele Domnului, eu eram ateu iar am facut o promisiune ca nu voi mai face ceva fara sa stiu ca nu e bine sa faci promisiuni Domnului. Eu nu am citit biblia dar de ceva luni incepeam sa ma apropii din ce in ce mai mult de Dumnezeu, probabil acum m-am apropiat cel mai mult cand am aflat ca nu e bine sa fac promisiuni. Am vazut ca cel mai bine e sa ii cer scuze si exact asta am facut, mi-am facut liniste in camera si am inceput sa ma rog pe bune pentru ca simteam un gol si eram nesigur pe mine. Din nou dupa foarte mult timp chiar de ani buni prima data am cautat rugaciuni pentru ca nu stiam rugaciuni in afara de tatal nostru, am cautat rugaciuni de iertare pe internet dar nu am ales niciuna, am spus tatal nostru pe tot iar am decis dupa sa zic adevarul si niste cuvinte in plus din suflet, iar imediat dupa ce am terminat am inceput sa ma simt foarte relaxat si foarte cald. Simteam furnicaturi pe tot corpul, m-am simtit foarte fericit dupa multttt timp ceea ce a simtit corpul meu atunci nu pot explica. Am simtit un val de fericire si pace, mintea imi era golita si inca imi este parca totul s-a rezolvat de la sine, ba chiar am inceput sa râd un pic de fericire, asa nu m-am simtit niciodata, tot stresul mi s-a dus, simt ca m-a iertat dar inca mai am mult de recuperat. Voi incepe sa citesc biblia si sa ma rog din ce in ce mai mult! Probabil vi se pare ciudat ca am simtit sa spun asta aici dar la altceva nu m-am gândit. Am doar doua intrebări. Eu cred ca acesta a fost un semn pentru mine voi ce credeți? Chiar asa se simte cand termini o rugaciune pe bune?

8 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Foarte rar critic limba romana a oameniilor, dar draga domnule/doamna TheAsp121, mai pune si tu o virgula, un punct, ceva. Sincer iti zic ca nu am inteles ce ai scris aici...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune și tu un punct pe undeva. Poate reușim să citim.

| Holiday a răspuns:

Marihuana are cam acelasi efect. Doar ca nu te tampeste, cum face misticismul.

| norisorulpufos a răspuns:

Rugaciunea iti da aripi.
Ar fi bine sa o faci zilnic.
Chiar daca simti sau nu ceva, e hrana pentru suflet.
Te va ajuta si in viata de acum dar si in cea viitoare.

| Holiday a răspuns (pentru norisorulpufos):

"Rugaciunea iti da aripi."

Ala e Redbull, de fapt.hee hee

| T0Teu a răspuns:

Da, după o rugăciune reala, spusa din inima, nu citita sau spusa pe de rost, aduce după ea multe beneficii și o stare atât de buna...ptc Dumnezeu lucrează, slava Lui!

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Bine ar fi sa nu povestesti la nimeni chestii de genul pentru ca pierzi energie.O sa fii luat la misto de unii, de intrebari de altii si nu castigi nimic, ai numai de pierdut.

| Poesis23 a răspuns:

Ma bucur foarte mult ca simti asta, cand te rogi sau asculti ceva despre Dumnezeu, ai o senzatie de fericire care nu ai vrea sa se mai termine.Eu zic sa citesti Biblia si sa te rogi si o sa fie bine.