| Claudiamariamarcu14 a întrebat:

Buna TPU, am văzut un mesaj că dacă crezi in cel rau il vei visa că iti va da bani si iti va da si un cuțit cu o foaie că sa iti vinzi sufletul! Este adevarat acel mesaj? Eu care nu cred in el nu il pot visa si nu o sa imi vand niciodată sufletul!

9 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu stiu la ce te referi prin "a crede in el".
De existat exista, dar nu trebuie sa-ti faci griji din astea. Si va rog eu mult nu mai bagati in seama visele.
Visele sunt pur si simplu o refulare a gandurilor in timpul noptii si atat. Nu le mai dati atentie, nu mai incercati sa le gasiti un sens sau o semnificatie fiindca nu exista asa ceva.
Ala rau intotdeauna vrea sa ne faca sa ne gandim la fantezii si vise in loc sa ne gandim la lumea reala si la realitatea eternitatii noastre.

| SilentRain a răspuns:

Astea sunt povești de adormit copii

| NotNamed a răspuns:

Mai fetita mai, nu exista aberatiile astea. Ala care ti le spune e mort pentru umanizare, e un analfabet functionat si un gunoi biologic. N.ar trebui sa crezi nici in Dumnezeu.ul al carei existenta n.a fost dovedita concret nici dupa 2000 de ani, dar na, e alegerea ta ce faci.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NotNamed):

Numai in Cthulhu trebuie sa credem.

| NotNamed a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Trebuie sa credem doar in noi ca putem mai mult.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NotNamed):

Si in Cthulhu. Sa nu Il uitam!

| Februar30 a răspuns:

Pe vremea mea erau povesti cu bau bau. Acum doar au evoluat laughing

| Meme10Memu a răspuns:

Degeaba nu crezi ca tot de partea celui rau esti. Satan seamana necredinta.