| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as dori si eu o parere sincera, ma simt cam ciudat sa spun asta am 21 de ani si astazi am fost la spovedit cu mama mea ca intodeauna... problema este ca in momentul in care am venit, totusi, linistita sa imi spun pacatele, preotul a fost de acord ca a fi desfranat este pacat mare. am relatie de 4 ani si nu mi-am permis sa mint,, acesta mi-a zis sa nu iau sf impartasanie,iar eu am ramas f uimita, pur si simplu nu ma aveam glas, insa mi-a zis sa iau anfora, dar mama impingandu-ma de la spate hai hai si nestiind ce sa fac mai exact am luat sf imparatasanie. ma simt foarte ciudat as dori o parere stiu ca sunt pacate destul de grave amandoua ce as putea face. de cand am venit am tot plans si nu stiu sa ma duc sa ma spovedesc la alt preot? as dori o parere sincera ..mltumesc sad.

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, in ziua de azi toate fetele au relatii si nu mai asteapta nimeni pana in noaptea nuntii si crezi ca vre-una a spus la spovedanie asta. Toate fac asta si se impartasesc.

| snifyy a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Multumesc,apreciez!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru snifyy):

Funda? :p

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va inteleg pe astia care va duceti sa va povestiti viata intima, mai ales cea sexuala unui popa? Ce drept are el sa stii astfel de amanunte despre tine? faptul ca a facut o facultate de teologie si ca face evaziune fiscala?

Fii serioasa, si daca tu esti impacatat cu viata ta, cea sexuala mai ales nu intereseaza pe nimeni altcineva

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa mergi sa vorbesti cu un alt preot. Dar de spovedit nu cred ca te poti spovedi inca odata.Am spus nu cred. Sincer parerea mea este ca " desfranarea" nu este un pacat asa de mare, din moment ce ai o relatie de atata timp. Sunteti de 4 ani impreuna poate o sa va casatoriti, cine stie? Oricum vorbeste cu un preot.

| AlexaEly97 a răspuns:

Mai bine mergi sa vorbesti cu alt preot. Daca doar ai spus ca ai o relatie de 4 ani nu e un pacat.