| xname23 a întrebat:

credeti ca se apropie sfarsitul lumii[apocalipsa]? credeti ca se apropie venirea Lui Iisus? "vor fi semne in soare, in luna si stele.Si pe pamant va fi stramtoare printre neamuri, care nu vor sti ce sa faca la auzul urletului marii si al valurilor..."[Luca 21:25]

Răspuns Câştigător
| deejayjoma a răspuns:

Va veni cu certitudine! Ceea ce personal cred ca se va intampla in viitorul apropiat, nu consider ca este sfarsitul lumii, ci un nou inceput!

| Axel22 a răspuns (pentru deejayjoma):

Este un nou inceput doar pentru cei credinciosi lui Dumnezeu! In schimb pentru cei care sunt impotriva lui Dumnezeu teroare de abia incepe!

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur, si pentru asta trebuie sa ne pocaim si sa lasam mostenire bisericii toate avutiile noastre pamintene... sau NU!

| alina58 a răspuns (pentru KodrutZ):

De ce sa lasam toate avutiile bisericii? Crezi ca un om care a pacatuit toata viata, si pe moarte a dat toate comoriile sale bisericii din obligatie se va mantui? Daca facem lucrurile astea doar o rasplata, chiar suntem o adunatura jalnica

| KodrutZ a răspuns (pentru alina58):

Ai auzit vreodata de ironie? Daca nu, tocmai ai descoperit-o! happy

| alina58 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, numai ca eu nu pot simti cand tu glumesti sau cand vorbesti serios happy

| KodrutZ a răspuns (pentru alina58):

Intrigant, nu-i asa?winking

| alina58 a răspuns (pentru KodrutZ):

Foarte, si asta datorita tie

| Tania a răspuns:

In primul rand nu are nimeni de unde sa stie,dar nu cred ca o sa vina sfarsitul lumii in curand.
Pe de o parte cand are sa vina,cred ca o sa ni-l vacem noi prin poluare sau mai stiu eu ce experimente secrete care scapa de sub control, sau printr-o catastrofa naturala, ori cand se va stinge soarele ca el nu va arde la infinit...

| xSweetAnGeLx a răspuns:

Daca scrie in Biblie e si normal ca se va intampla! straight face
trebuie sa avem grija doar de sufletele noastre, ele sa fie okey! happy

| EduardPaul94 a răspuns:

.pai dupa parerea mea.mi se pare o prostie. chestia asta cu sfarsitul lumii.am umblat si pe la psiholog din cauza asta sa ma conving k nu-i adevarat. vroiam un raspuns care sa ma satisfaca. tipa de acolo radea de subiectul asta.in fine.mai o fi rautate in lume.dar asta nu inseamna k gata vine sfarsitul lumii.lumea a fost tot timpul la fel de buna si la fel de rea in orice epoca.prin mijloace diferite in fiecare dintre epoci.asa ca stai linistit.mie mi se pare uimitor cate ne poate oferi societatea in materie de produse in ziua de azi comparativ cu trecutul. bucurate de lucruri in loc sa le iei partea negativa.mie mi-a luat ceva timp sa invat lucrul asta.iar ce zice lumea. legat de asta.sunt doar pareri nu trebuie sa le bagi in seama.bftwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezastre au fost chiar si inaintea oamenilor, nu e nici un motiv sa credem ca vine sfarsitul lumii.

| NeedMoreMods a răspuns:

Nu mai credeti tampeniile astea! Daca unu zice ca daca te arunci dupa bloc poti zbura voi va aruncati? Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii!