| Fineness a întrebat:

Deci am o nelamurire.In Biblie, spune in prima parte despre creearea lumii, ca oamenii sunt creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, iar altundeva, mai spunea ca Dumnezeu este un duh.Si intrebarea mea este:noi, oamenii suntem niste duhuri?

Răspuns Câştigător
| FilipEmanuel a răspuns:

Dumnezeu este Trinitate:Tata, Fiu si Duh.
Dumnezeu nu este numai duh.
Si Isus nu a fost duh.
deci... suntem suflet, trup si duh.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

Noi am fost creati asa: trup, suflet si Duh Sfant, dar din cauza pacatului (neascultari de Dumnezeu) Dumnezeu a luat Duhul Sfant de la noi.
Atunci când ne pocăim El ne da Duhul Sfânt înapoi!

| Danyelusha a răspuns:

Nu laughing Dumnezeu este ofmat din trei parti, adica Dumnezeu care este Talal, Fiul care este Mantuitotul si Sfantul Duh. Acesa este un Duh divin pe care Dumnezeu il are. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zicwinking

| fulvia a răspuns:

Esti ceea ce vrei sa fi. Si crezi ceea ce vrei sa crezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fulvia):

Eu vreau sa fiu dumnezeu da exist desi e o problema

| fulvia a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca ti-ar place sa tii evidenta la atitia prosti?

| tzanu a răspuns:

Ai mare dreptate, cam asa vine treaba.mai spune ca prima data a fost cuvantul, iar cuvantul era adevarul si adevarul era dumnezeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru tzanu):

Da cuvantul cine la auzit?

| tzanu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cuvantul era dumnezeu, cine il aude

| BlackScribble a răspuns:

Cred ca ai inteles gresit. Dumnezeu este de 3 feluri.
Dumnezeu tatal
Dumnezeu fiul
Dumnezeu sfantul duh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da uni is niste duhuri lipsiti de minte