| suntofata a întrebat:

Este pacat daca imi place melodia Ke$ha - Die Young? Stiu ca ea e "controlata"de Illuminati si eu sunt crestina...

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

Sau Ke$ha este o curva materialista ajunsa vedeta peste noapte care nu stie cum sa isi faca mai repede popularitate...

| NemNUZ a răspuns:

Pai intr-o melodie iluminatii sunt folosite semne cum ar fi piramida sau numarul... sti tu care, acestea de cele mai multe ori sunt puse la vedere pentru a intra in subconstient dar nu foarte mult pentru nu a da de banuit, eu nu stiu ce sa zic, nu sunt eu acela de a spune ce e bine si ce nu, dar ke$ha in piese este pusa sa spuna tot felul de lucruri jignitoare lui Dumnezeu iar daca tu repeti (fredonezi din nou sau cant deodata cu ea ) cred ca e un pacat.Te sfatuiesc oricum sa incerci sa eviti astfel de melodii. Ca sa stii ce asculti uite aici :http://www.youtube.com/watch?v=PqZ5LZiRM-s

| LegionarulRoman a răspuns:

2Pac a fost omorat(de exemplu) de Iluminati!

| Okami23 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Chestia asta cu tupac e reala? http://www.google.ro/......tp?/imgres

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Okami23):

Da,chiar este!

| CannbalCorpse a răspuns:

Si frate copii prostii! Habar n'aveti ce sunt illuminati auziti si voi de la alti prosti si comentati repede! big grin ce sunt illuminati?! daca nu atiai si rihanna si eminem si multi fac parte din illuminati. Toti prosti gasesc in orice un simbol in mamele lor nu gasesc. Si daca esti crestina ce nu ai voie? esti indoctrinata cu prostie.

| Okami23 a răspuns:

Illuminati nu sunt satanisti iar Kesha nu e controlata de ei, cati ani ai?

| suntofata explică (pentru Okami23):

Mai intai informeaza-te despre Illuminati, apoi comenteaza.

| Okami23 a răspuns (pentru suntofata):

Illuminati sunt de fapt o corporatie unde sunt cei mai bogati oameni( si unii politicieni de la noi) citeste cartile lui dan brown pentru a te convinge dar cum crestinii nu au citit decat o carte si cred ca stiu totul vorbesc la pereti

| suntofata explică (pentru Okami23):

Uite un documentariu pe Youtube... De aici am informatiile. Scuze daca gresesc. http://www.youtube.com/watch?v=-J-0MQQzmKY

| Okami23 a răspuns (pentru suntofata):

Mersi pentru documentar, stiu ca unii muzicieni se folosesc de orice simbol pentru a-si spori averea cea "foarte mica", asculta ce vrei, ai dreptul la free will

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Okami23):

Dan Brown happy, saracul de tine, te-a cam spalat pe creier se vede.Si eu am citi Dan Brown, dar uitadu-ma la invatatura Sf, PArinti am vazut ca ce scrie el e demonic.Illuminati sunt masonii care controleaza lumea!

| Okami23 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Nu imi mai critica scriitorul preferat, stiam ca masonii controleaza lumea

| Okami23 a răspuns:

Eu nu sunt un crestin spalat pe creier

| GRs a răspuns:

Daca crestinii spun ca-i asa iubitor si iertator doar n-o sa te arunce Dumnezeu in iad pentru ca asculti o melodie banala.

| comandamente a răspuns:

Cuvantul Domnului Hotareste dac e pacat sau nu, nu eul.
Caci Dumnezeu este Imparat peste tot pamantul: cantati o cantare inteleapta! (Ps.47:7)
Cantati slava Numelui Sau, mariti slava Lui prin laudele voastre. (Ps.66:2)
Cantati lui Dumnezeu, laudati Numele Lui! Faceti drum Celui ce inainteaza prin campii. Domnul este Numele Lui: bucurati-va inaintea Lui! (Ps.68:4)
Cantati lui Dumnezeu, imparatiile pamantului, si laudati pe Domnul! - (Oprire) (Ps.68:32)
Cantati Celui ce calareste pe cerurile cerurilor vesnice! Iata ca se aude glasul Lui, glasul Lui cel puternic! (Ps.68:33)
dac melodia nu are dea face cu Lauda la adresa lui Dumnezeu, e demonica.
iar cantarile sa nu fie pe ritm de manele, usoara sau rok, pentru. te trezesti dansand, si e pacat.
trage concluziehappy