| Magie2525 a întrebat:

Bună TPU, există minuni în Buddhism?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Imi aduc aminte ca Budda avea un fel de bol in care avea bani ceva de genul si dadea la saraci si acel bol se umplea iar si iar la infinit, cum scadea cum se umplea...asta este o minune zic
Nu m-a pasioneaza budismul asa ca am zis si eu din amintiri din copilarie happy

| anonimg a răspuns:

Da. Pentru că și diavolul este o ființă supranaturală care poate face minuni.
De aceea Dumnezeu ne îndeamnă să nu ne încredem în El datorită minunilor; ci să ne încredem în Dumnezeu pentru că ne iubește.