| anonim_4396 a întrebat:

Există ritualuri/vrăji? Mă refer la incantații. spuse.Nu ghicitul în cafea sau chestii de genul ăsta. Dacă există îmi puteți da mai multe detalii? Ofer fundă!

25 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da, exista asa ceva, dar trebuie sa fi foarte atent ca poți intra în legătură directă cu demonii, iar acest lucru e periculos.

| ania a răspuns:

Există, dar fac apel la puterea lui satan, o forță opusă Creatorului și sunt distructive pentru sufletul oricărui om.

| Drimmero a răspuns:

Si daca ar exista, nu sunt dispuse pentru toata lumea!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Aici ai dreptate laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

A existat ziua in care eu n-am avut dreptate?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Imi faceti ziua mai fericita laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Presupun ca te referi la mine incercand sa-mi vorbesti cu respect bagand plurarul, tasteaza-mi la pertu,, nu sunt mosneag! Si cum ti-o fac, ma rog?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Bine Domnule laughing
Nu conteaza asta, toti imi faceti ziua mai buna, prin raspunsurile voastre laughing
Mai ales la categoria 'Religie' laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Pe mine elimina din lista asta, intru din revelion in Paste in compartimentul asta.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Ok laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Multumesc anticipat!

| GdX a răspuns (pentru Clorox):

Lasand de o parte religia, si analizand psiholgic raspunsurile tale: Tu ai ceva in suflet si vrei sa ascunzi. Te nelinisteste ceva, te macina. Fugi de ceva. Recunoaste-ti ce te framanta si atunci poti spune ca te bucuri de viata. Accepta.

| Clorox a răspuns (pentru GdX):

E prea greu sad
Si daca mi-as recunoaste nu ar schimba cu nimic viata mea...
In fine, nu stau pe TPU ca sa ma vait!

| Florentina9210 a răspuns:

Exista. Matusa mea le are cu asa ceva si vreau sa invat de la ea sa ii pot pune la punct pe cei care ma supara. Hahaha!

| Dismally a răspuns:

Da, exista si sunt extrem de multe. Fiecare vrajitor/vrajitoare cu metodele sale. Ce detalii doresti?

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Care este Facebook-ul tau?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Exista si au efect.
Si un singur gand are efectul sau.
Depinde de emitator.
O minte ferma poate face miracole doar cu gandul.
Doar ca mintile astea sunt foarte rare atat la credinciosi cat si la atei.

| reihiuke a răspuns:

Ele exista prin carti, dar nu au niciun efect.

| Clorox a răspuns (pentru reihiuke):

Stii tu ca nu au efect? laughing

| reihiuke a răspuns (pentru Clorox):

Da. aveam si eu nebuneala asta la 15 ani, pana am gasit un ezoterism autentic. iti explic si de ce.
1. in lumea asta exista legi ce nu le poate incalca nici Dumnezeu. Ritualurile si rugaciunile se aplica pentru efecte ale caror cauza nu o putem cunoaste. Cineva spunea ca toate ritualurile si rugaciunile pot fi reduse la "Doamne fa ca 2+2 sa nu mai faca 4". Nu o sa facem niciodata un ritual sa pice o portocala din tavan, pe masa. Ca nu se va imtampla.

Sa presupunem apoi ca facem un ritual sa atragem dragoste, ca nu suntem capabili sa facem o fata sa ne placa. Si sa presupunem ca peste o saptamana sau 2 ne scrie o fata ca ne place si etc. Prima gandire eronata e ca a mers ritualul. Tu nu poti vedea relatia cauza - efect si implicarea ritualului. Spre exemplu stii ca daca pui cerneala in apa, ea se face albastra datorita faptului ca ai pus cerneala in apa, etc. Cum verifici efectul ritualului asupra cauzei (ti.a scris fata). De unde stii ca nu iti scria si fara?

Ai sa vezi in cartile de specialitate niste trasaturi comune:
- elementele pentru ritual sunt greu de gasit.
- iti induc ideea de mai sus, ca daca se intampla cum ai vrut, e din cauza ritualului.
- elemente de implinire a ritualului sunt foarte vagi. Nu e un timp aproximativ pentru efect. Se poate intampla peste 5 min sau peste 3 luni. Asta creste posibilitatea matematica ca dorinta sa se intample de la sine in acest interval nelimitat.
- daca nu iese, ritualul e bun, dar a intervenit karma, elementalii, nu ai avut destula credinta. Iar astea sunt vagi si le poti extinde la infinit. Prin urmare le poti folosi sa justifici insuccesul oricand si in acc timp sa crezi in comtinuare ca ritualurile functioneaza.

In general astea sunt cautate de oameni sau copii fara o vointa de a face ceva in viata reala si ca sa nu pice de tot in depresie ca nu sunt in stare de nimic, isi imagineaza ca exista o cale ocolita de a face lucrurile altfel decat e nevoie pentru ca ele sa fie facute.

| Clorox a răspuns (pentru reihiuke):

Sper ca realizezi ca te-ai chinuit degeaba sa scrii!
Eu nu cred in asa ceva, nici nu am sa cred, totusi, apreciez gestul tau ca ti-ai facut timp sa-mi scrii!
Dar ultima parte... Nu stiu ce sa zic, cam urat din partea ta, in fine, m-am obisnuit cu chestiile de gen!
Stii? Mi se pare amuzant cum oamenii mai mari cu 10 ani sau chiar mai mult vor respect de la copii mai mici dar in schimb ii trateaza fara happy
Cred ca ti-ai fi dat si tu seama ca am raspuns doar ca sa am mai multe raspunsuri in tabel laughing

| reihiuke a răspuns (pentru Clorox):

Ultima parte e cea mai importanta. Daca iti dai seama de asta poti sa incepi sa te schimbi si face ceva.
Am scris ca stiam ca o sa citeasca Nick si pentru altii interesati de asa ceva si care or sa intre pe intrebare.

| Clorox a răspuns (pentru reihiuke):

Dar eu fac ceva cu viata mea laughing
Sunt elev, am note bune, invat, ma bucur de viata, vreau un viitor, vreau sa fac o facultate, si multe altele happy Nu stau dupa prostiile de genul happy
Dar ma bucur ca mereu exista lume care imi aduce aminte prin ce am trecut si ma bucur ca am reusit sa trec peste, din pacate adultii trebuie sa inteleaga ca depresia este serioasa, nu conteaza la ce varsa este!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt ca blestemul.le spui dar daca nu le spui cum trebuie,cu convingere ori cu frica, ori vrei sa faci raul in mod nejustificat, si raul nu e justificat niciodata, energiile negative se intorc impotriva ta inzecit ori mai mult. daca nu esti pregatit nu te baga in asa ceva fiindca e ca in preotie, trebuie sa ai indrumator ani de zile ca sa poti fi maestru altminteri risti totul.

| HarleyQuinn a răspuns:

Hmm... s-ar putea...
Bună întrebare.