| Silva65458743 a întrebat:

mama mea ma tot dracuie, e putin nebuna si ma enerveaza cateodata, credeti ca se prind blestemele ei de mine sau ca Dumnezeu va face ce zice ea?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Mi se pare foarte trist.Cred că au influenţă blestemele, mai bine rogă+te -Mântuitorul meu Iisus Hristos, imi dăruiesc viaţa mea Ţie, îţi mulţumesc că ai murit pentru toate păcatele mele şi mărturisesc ce am greşit(spune ce îţi vine în minte) şi primesc iertarea Ta.Pun sângle tău între mine şi aceste blesteme şi le declar fără putrere.Tu eşti protecţia Mea, scutul meu.
Oridecâte ori o auzi spunând aşa ceva spune-Nu primesc aceste cuvinte, mă pun sub protecţia sângelui lui Iisus Hristos!

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu este bun.Nu face asa ceva, nu te îngrijora..Sunt vorbe aruncate în vânt.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat tu crezi in dumnzeue cu tot sufletul si credinta, nu are de ce sa se prinda raul de tine, indiferent cat ti-ar vrea ei, eventual se intoarce impotriva lor.

| sublime89 a răspuns:

De ce ar asculta un D-zeu atotstiutor si infinit de intelept de "dracuielile" mamei tale? El nu poate sa gandeasca singur si sa-si dea seama ce e bine si ce e rau?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Asa mama asa copil.
Din pacate ADN-ul il mostenim.

Probabil la timpul ei mama ta a fost tot un troll.

| 6684464 a răspuns:

Asa e, ea e Ilie reancarnat si ce va spune el Dumnezeu va face laughing

| 熊Panda熊 a răspuns:

Dacă ești sincera în ceea ce întrebi, spun că atâta timp cât ești o persoană credincioasă, care se roagă, etc., nu trebuie să te temi. Dumnezeu nu va permite așa ceva doar pentru sminteala unui om. Martirii au primit mii de blesteme, dar în loc să se lege blestemul de ei, au ajuns să fie binecuvântați în Ceruri.

| redrosegirl a răspuns:

Mama ta are nevoie de un control detaliat! Ce femeie... -_-
Cum sa-ti injuri copilul? :O

| VladimirConstantin a răspuns:

Dumnezeu ii protejaza pe oamenii cu inima curata. Acele blesteme nu te pot atinge daca nu pacatuiesti asculta-ma. Studiez teologia de ani buni stiu ce zic.
Nenorocirea e lipsa lui Dumnezeu. Daca il avem pe Dumnezeu in noi nu trebuie sa ne facem grije.