| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

Salut, am o întrebare, daca ma convertesc la islam pot avea mai multe soții la fel ca în țările arabe sau doar una?

Din câte știu în Romania poligamia nu e legala.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu erai suveran? ce te doare la basca de lege?

| Octavian199 a răspuns:

Ai 40 virgine in rai rolling on the floor

| Irinel15123532 a răspuns:

De ce sa faci asta? Nu e vorba de o religie, e vorba de Hristos, il parasesti pe El, nu religia, religia nu e nimic, Hristos iti spune sa ai o sotie, nu mai este ca pe perioada vechiului testament, acolo era altceva, era vechiul legamant, e mult de spus, dar din geneza idealul era, Adam si Eva, un barbat si o sotie.
''Si astfel va lasa omul pe tatal s-au si pe mama s-a si se va lipi de nevasta s-a'' nu de nevestele sale.

| SuveranulAndrei10011 explică (pentru Irinel15123532):

Da dar, aceasta religie e mult mai corecta decât celelalte.

| BlackLight1987 a răspuns:

Pai daca stii ca poligamia e ilegala in Ro, ti-si raspuns singur!
Eventual te muți prin Arabia Saudită!hee hee