| tweety21 a întrebat:

scuza-ti categoria,de cateva nopti mi se intampla cand imi fac rugăciunea sa spun ci nu ne izbaveste de cel rau,dar din greseala,iar apoi o iau de la capăt cu rugăciunea si o zic corect,dar dc am inceput sa spun asa, stie cineva?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Pentru ca primesti ispite, dar este important sa rectifici greseala si sa fii mai cu luare aminte sa nu o mai faci. Foarte bine ca te rogi. Nu asculta la unii care au impresia ca te rogi diavolului sau care nu cred in nimic, ca habar nu au ce spun saracii.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru AliGab):

1.ispite trimise cum? 2. ce fel de ispite? 3.pentru ce sunt trimise?

| AliGab a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Am raspuns autorului intrebarii, iar la intrebarile pe care le-ai scris aici oricum nu te intereseaza raspunsul si oricum nu l-ai intelege si nu l-ai crede pentru ca ai alta viziune de a vedea lucrurile

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Scuzati nu scuza-ti. Lasa rugaciunile si invata gramatica.

| danay72 a răspuns:

Dumezeu stie ca ai gresit si nu tine cont de greseala.Dar se bucura mult cand spui cu proprile cuvinte ce simti fata de El.Matei6:6,7

| Dorugar a răspuns:

Pentru ca rugaciunea ta este adresata Marelui Ispititor, adica Diavolului!
Sau nu ai realizat ca inainte de "izbaveste de cel rau", ai spus, "si nu ne du pe noi in ispita".
Asa patesti daca te rogi Ispititorului adica Diavolului sa nu te duca in ispita. Sau nu stii ca Diavolul iti ia mintile?

Eu in locul tau nu as avea curajul sa ma rog Diavolului spunandu-i "Tatal nostru" pentru ca nu stii ce mare rau te va astepta, ca doar de la Diavol nu te astepti la bine? Nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

raised eyebrowsbatting eyelashes ha?

| aCek1ng a răspuns:

Cel mai probabil oboseala isi spune cuvantul.
Incearca sa fi atent cand faci o rugaciune.

| tweety21 explică:

In loc sa spun, ci ne fereste de cel rau spun si nu ne fereste de cel rau, are ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tweety21):

N-are nimic, tot aia e...