| Anonim0506 a întrebat:

Unde as putea sa ma botez : sunt doar creștină (fără vreo religie exacta) si nici nu am o biserica pe care o frecventez fiindcă nu găsesc una care sa mi se potrivească

162 răspunsuri:
| RoșcaLucian a răspuns (pentru fllu07):

Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva!
O zi minunata!

| RoșcaLucian a răspuns (pentru RoșcaLucian):

Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva! Dumnezeu sa ne ierte!

| RoșcaLucian a răspuns (pentru RoșcaLucian):

Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva! Dumnezeu sa ne ierte pe toți!

| RoșcaLucian a răspuns:

Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva! Dumnezeu sa ne ierte! Îmi cer iertare dacă am suparat cu ceva! Dumnezeu cel bun sa ne ierte!

| RoșcaLucian a răspuns (pentru RoșcaLucian):

In loc de? Este happy. Aplicația nu permite.

| RoșcaLucian a răspuns (pentru suntserios):

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca am suparat cu ceva!

| RoșcaLucian a răspuns (pentru fllu07):

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca am suparat

| RoșcaLucian a răspuns (pentru Anonim0506):

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca am suparat cu cv

| RoșcaLucian a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca am suparat cu cv!

| RoșcaLucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu sa ne ierte pe toți! Imi cer iertare daca v am suparat cu ceva!

| RoșcaLucian a răspuns:

Imi cer iertare tutor daca am suparat cu ceva! O zi binecuvantata!

| anonimg a răspuns:

"Religia curata si neintinata, inaintea lui Dumnezeu, Tatal nostru, este sa cercetam pe orfani si pe vaduve in necazurile lor si sa ne pazim neintinati de lume." (Iacov.1:27)

Cei mantuiti or sa fie din "toate cate putin"; adica or sa fie si ortodocsi, si catolici, si penticostali si unii adventisti, si unii martori. Surprinzator or sa fie si unii atei. Si asta pentru ca acestia, in viata lor au tinut cont de versetul de mai sus, si care n-au luptat impotriva lui Dumnezeu, ci s-au luptat cu Dumnezeu.