| thuglife a întrebat:

Buna tuturor
Am auzit de curand o informatie de la un om care chiar stie ce spune. Spunea ca este bine sa ne rugam pentru diferite probleme, de exemplu cand trebuie sa dam un examen greu, dar fara niciun rezultat. Spunea ca noi ne cream universul nostru, ca Dumnezeu nu ne ajuta in ceea ce realizam sau vrem sa realizam. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Danielcristian a răspuns:

Nu e adevarat, daca dumneata te rogi doar atunci cind ai nevoie, nu te astepta la un raspuns misto, Pentru-ca Dumnezeu sa va raspunda, sa va ajute etc, trebuie sa pastrati o relatie frumoasa, rugaciune in fiecare zi, post din cind in cind, si cel mai important lucru : nu-l tine-ti pe dumnezeu doar pentru clipele voastre grele.

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Deci pe scurt, ce parere avem atata timp cat parerea noastra nu e contrara parerii tale. big grin

| ateuNEGATIV a răspuns:

Are dreptate noi cream viitorul noi totii
dumnezeu doar slabiciunea celor slabi

| daniixxl a răspuns:

Ai auzit bine cea i auzit.
Ne putem ruga lui Dumnezeu sa ne ajute cu ceva dar asa nu inseamna ca daca ne rugam o sa stim totul, trebuie sa depunem si noi eforturi mari si El ne va ajuta,

| thuglife explică:

Rog ateii sa nu se implice in subiect