| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, Sfânta Lumină de la Ierusalim coboară, dintotdeauna - de când a fost descoperită Sfântă Lumină, doar când un reprezentat ortodox spune rugăciunea singur în interiorul Sfântului Mormânt?

5 răspunsuri:
| AndreiBistriteanu a răspuns:

Sfanta lumina de la sfantul fosfor se aprinde ca sa atraga prostime cat mai multa. Turism religios adica, de aceea evreii nu le baga bete in roate
ortodocsilor deoarece asa vin banutii.
De cateva generatii gardienii sf mormant sunt doua familii de musulmani. si nici prin cap nu le trece sa-si schimbe religia deoarece cunosc bine smecheria.

| Magie2525 explică (pentru AndreiBistriteanu):

Citește, te rog, despre minunea din anul 1580 din curtea Bisericii Sfintei Învieri din Ierusalim, despre moartea lui Tounom și despre urmele pașilor lui imprimați în marmură - locul unde a căzut el.

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru Magie2525):

Bag sama iti cam plac telenovelele.
Este si asta o etapa.

| Magie2525 explică (pentru AndreiBistriteanu):

Nu sunt telenovele.

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru Magie2525):

Incearca sa convingi un copil ca nu exista Mos Craciun sau ca Alba ca Matreata sunt doar basme.
Trebuie sa mai cresti, nu doar dpdv biologic ci si spiritual.
Acum nici la gradinita nu esti daca crezi prostiile alea.