| AlexAtom a întrebat:

am fost deochiat foarte tare, am incercat sa scap de el dar parca nu trece,cand ma rog casc,in biserica casc la slujbe, ma simt ametit,tulburat,mai negativist. Sunt nebotezat, ce as putea face? La doctori am fost,la mai multi, am facut si rmn si tot tacamul si nu am nimic. Cum pot scapa de deochi?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"am fost deochiat foarte tare" looool

"ma rog casc, in biserica casc" te ai gandit ca poate te plictiseste?

| Mircea08 a răspuns:

Invata! Cei care au terminat o scoala generala si nu au trecut prin scoala ca gasca prin apa, nu au astfel de probleme

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu exista deochi, nu exista blesteme, nu exista papusi voodoo, nu exista descantec de deochi. Hristos nu ingaduie ca un copil al sau sa fie atins de aceste lucruri, este doar in mintea ta, este o boala imaginara, nu exista in realitate, nu mai baga in seama chestiile astea daca si doctorii ti-au spus ca esti in regula. Dumnezeu nu a vrut niciodata sa traim cu temerile astea, ca putem fi deochiati si blestemati oricand, Dumnezeu a spus ca ne va proteja, isi va proteja fiii.
Esti in relatie cu Hristos? Sa stii ca religia nu te va duce in cer.
Tu poti fi fiul Lui printr-o rugaciune foarte simpla, sau nu neaparat aceasta, nu conteaza in ce fel o spui, conteaza sa iti pui increderea in Hristos printr-o alegere, ''Doamne Isuse am pacatuit impotriva ta, am vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatuli meu, cred ca tu esti fiul lui Dumnezeu si te primesc pe tine ca mantuitor personal si Domn al vietii mele, imi predau viata tie''. Din acest moment Duhul Sfant te boteaza si vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, toate pacatele iti sunt iertate definitiv si ai puterea invierii in tine, si nimic nu te va mai desparti vreodata de dragostea, caldura si grija tatalui ceresc pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu credeam in deochi. De obicei se zice sa porti ceva rosu pe tine, DAR, eu am incetat sa mai cred in deochi. Totul porneste de la ce gandesti tu. Schimba-ti gandirea, gandeste putin altfel, si nu mai crede in deochi. Totul porneste de la ce crezi tu. Sa ai o seara frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, trebuie neapărat să te duci şi să te botezi aşa vei primi un înger care te va proteja. Încearcă să vorbeşti cu un preot sau cu un medium care se ocupă cu supranaturalul.Du-te la un medium, poate cineva să-ţi fi făcut vrăji.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Mediumii sunt chiar mai sarlatani decat preotii, sunt intrecuti doar de cei care pratica medicina alternativa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Din contră, preoţii sunt foarte şarlatani, biserica nu este un loc unde să te rogi şi să fii tu şi cu DUMNEZEU, pentru că proştii ăştia de preoţi au transformat biserica în BIZNES.Chiar şi în trecut biserica omora oameni pentru că vroiau bani, statul îi omora pentru că nu avea posibilitatea să-i întreţină. Biserica se bagă peste tot( politică, şi tot aşa), să te uiţi pe Youtube câţi preoţi din ăştia sunt beţi morţi, încât li se împleteşte lima, că nu pot rosti două cuvinte. #SupăDeLabă laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma jur ca unii din voi fumati ceva inainte sa raspundeti pe la intrebarile de religie...

| unvecin a răspuns:

Lasă superstițiile. Lucrează zilnic măcar 8 ore. Și pune regulat 8 ore de somn, 2 înainte de miezul nopții.

Dacă vrei să fii credincios, verifică (cu Biblia, zic eu) ideile pe care le auzi înainte să le dai crezare.

Caută zilnic să ajuți cu ceva cuiva.

Și, da, treburile medicale rezolvă-le apelând la medici, nu la vraci.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am scris un mesaj sa il citesti