| i1o1n1ut a întrebat:

Buna ziua, astăzi este Sf. Nectarie și mi-a spus cineva că nu se muncește, este adevărat? Sau pot face treabă liniștit?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi sa nu mai mergem la munca de fiecare sarbatoare din calendarul ortodox

| LisaJulie a răspuns:

Nu se munceste in sarbatori dar azi este zi lucratoare asa ca la serviciu se merge?

| IonelaIasmina a răspuns:

NU SE MUNCEȘTE!
Nu numai azi, ci de fiecare dată când e o sărbătoare+duminica. În aceste zile nu se lucrează!

| Anonim027 a răspuns:

Poti sa lucrezi liniștit, in biblie nu exista sarbatoarea asta