| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua cred foarte mult in reincarnare, in visele pe care oamenii le iau atunci cand sunt in moarte cerebrala.Ce parere aveti? Mai exista ceva si dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| Silviuloan a răspuns:

Da. Daca stai si te gandesti bine viata dupa viata sau moarte dupa moarte. Viata pe care o dobandesti dupa cele bune savarsite de tine iar moarte de catre cele rele.Cum de altfel se spune la Ioan "cele ce au facut cele bune spre invierea vietii, iar cei ce aufacut cele rele spre invierea osandirii..."In 5, 19-30

5 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Ceva dupa moarte exista sigur, in judecata de apoi sau reincarnare.
Sa iti zic ceva care ti-o spun cu tot sufletu adevarat.
In ziua de 23.11. 1999 strabunicul meu a murit.
In ziua de 24.11. 1999 eu m-am nascut...
Eu cred in reincarnare sau o judecata de apoi, care poate consta in diferite chestii.

| richarddawkins a răspuns (pentru Ideea):

Ala e reincarnat in tine? doua persoane intr-un corp

| richarddawkins a răspuns:

Pacat ca crezi in basme, in primul rand aia nu au murit de tot si doar au fost in coma, si asa zisele halucinatii provocate de medicamente, si asa zisele ca plutesc au fost demonstrat ca se pot stimula, de ce ne amagim