| lola111122233 a întrebat:

Buna ziua! De aproximativ 3 luni am o durere destul de persistenta in mana stanga care incepe cam de la umar pana mai sus de cot, am facut 4 EKG-uri si niciunul nu a aratat nicio anomalie. De obicei durerile acestea apar mai des cand sunt stresata. Ar putea sa fie asta cauza?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate pentru ca nu este de natura a unei afectiuni a inimii, de aceea nici nu apare nimic pe EKG
nu sunt medic, dar cred ca este de alt domeniu problema ta decat cel al cardiologului, poate la fel de bine sa fie ceva neuro!
as recomanda mers la medicul de familie si impreuna cu acesta si in functie de simptome de mers cu trimitere la medic de specialitate.
din pacate de multe trebuie prin excludere sa ajungem la o anumita problema chiar daca asta inseamna timpul si banii nostri! organismul uman este o masinarie complexa si nu poti mereu din prima sa dai de capat unei anumite probleme, pentru simplul fapt ca multe simptome identice au cauze diferite!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai atunci înseamnă că ai o problema musculara... Stresul nu cauzează dureri. Poate cauza alte afecțiuni, dar durere directă nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| lola111122233 explică (pentru sadrian46):

Pai aveti o idee de la ce ar putea sa fie? eu tind sa cred ca e de la faptul ca am stat incordata

| Robert2526 a răspuns:

Cum este durerea? O poti descrie ca o durere pulsatorie? e o durere puternica sau mai degraba doar asa putin deranjata? Doare continuu sau te mai si lasa?

| lola111122233 explică (pentru Robert2526):

E deranjanta, nu puternica si ma mai lasa, reapare cand sunt foarte anxioasa