| anonim_4396 a întrebat:

Mii de tineri isi pastreaza fecioria pana la nunta, dar daca iti pastrezi fecioria adica sa nu ti se rupa ața pana la moarte? Este rau cu ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ata nu se va rupe niciodata
Asta e un mit
Din moment ce ai avut contact sexual nu, nu mai esti

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este o decizie personala. Oricum sunt de apreciat cei care țin la normele morale și biblice.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Conteaza doar cum priveste persoana in cauza lucrurile. Pentru unii ar putea fi ceva foarte bun si vrednic de facut (ex. preotii catolici) in timp ce altii s-ar putea sa se simta frustrati.

| VelaJohnny a răspuns:

Nu e rau din punct de vedere biblic, daca te poti abtine, adica nu simti nevoia sa ai un „suflet pereche". Dar, daca tu invidiezi cupluri pentru ca...sunt cupluri si tu esti un mono laughing Biblia sugereaza ca e mai bine sa te insori decat „sa arzi de pasiune"winking
1 Corinteni 7:9 „Dar, dacă n-au stăpânire de sine, să se căsătorească, fiindcă este mai bine să se căsătorească decât să ardă de pasiune."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ata aia oricum nu se rupe niciodata

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In viata am avut doar cateva contacturi sexuale dar cu prezervativ si niciodata fara prezervativ si nu mi s-a rupt ata ...mai sunt virgin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ata nu se va rupe niciodata
Asta e un mit
Din moment ce ai avut contact sexual nu, nu mai esti

| SuNaM a răspuns:

In primul rand, ca sa te dezvirginezi ca baiat nu trebuie sa ti se rupa acea,, ata''.Se rupe doar la unii.Da, este o mare prostie daca vrei sa ramai virgin toata viata fara a te face calugar. Daca ramai in lume, Sf.Scriptura spune sa faci copii(cresteti si va inmultiti). Calea mantuirii este de doua feluri:prin calugarie si prin copii, in lume.