| niculai123456789110 a întrebat:

Buna ziua TPU, am avut un vecin care s-a spanzurat, este adevarat ca ce-i care se sinucid nu pleaca de pe pamant? deoarece am vazut ceva dubios acolo unde s-a intamplat acest lucru rau, gen perdeaua de la geam se misca seara fara sa bata vantul sau lucruri de genu asta.

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Omul cand moare nu mai stie nimic si nici nu face rau. Probabil din cauza curentului se misca perdeaua.eclesiastul9:5,6

| Hammurabi a răspuns:

Eu nu cred chestia asta. Nu că n-ar fi posibil dar nu e logic. Dacă n-ar fi vrut să plece de pe pământul ăsta, de ce s-a mai sinucis? Ar fi ramas aici.
Iar chestia cu perdeaua... "perdeaua de la geam se misca seara fara sa bata vantul". Păi perdeaua e pe afară sau bate vântul înauntru?

| N0xEterniS a răspuns:

Imposibil. Superstitii create candva de religie.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Daca se sinucide merge direct in iad, nu ramane pe pamant.

| Veltorb a răspuns:

Nu e adevărat, există posibilitatea ca el să fi devenit fantomă dar nu din cauză că sa sinucis.

| Theo94 a răspuns (pentru Veltorb):

Dar din ce cauza?

| Tetrahidroxoaluminat a răspuns (pentru Veltorb):

Fantome, serios?

Răspuns utilizator avertizat