| DenutSonya a întrebat:

Bunica mea mai are puțin și o sa moara din păcate și mama m-a avertizat sa nu dau nicio haina de a mea unui mort, de ce?

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Da, asa se spune.
Ca daca o ingropi cu ceva de la tine te trage curand dupa ea.
La mine in familie s-a intamplat ceva de genul acesta.
Ascult o pe mama.

| TheGentleman a răspuns:

Eu spun că astfel de superstiții nu au nicio legătură sau cauzalitate directă

| LaviniuA a răspuns:

Stii si tu cum sunt oamenii, se ataseaza de lucrurile noi pe care le primesc.
Dupa ce moare s-ar putea sa ii para rau ca nu se mai poate imbraca cu acele haine.

Răspuns utilizator avertizat
| vasileparnaie a răspuns:

Eu zic sa ii pui un tricou gucci sa se dea si ea mare prin rai acolo la babe