| AllHopeIsGone a întrebat:

Cand vor fi introduse cipurile in Romania? Dar la nivel global? O sa le acceptati? Asa se anunta sfarsitul lumii?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In Biblie este scris cu mii de ani in urma ca va veni vremea cand nu vei putea sa vinzi sau sa cumperi fara acel semn care va fi pus pe mana sau pe frunte? Oamenii de stiinta au cheltuit milioane de dolari ca sa descopere acest cip si sa ajunga la concluzia ca locul cel mai bun de ca sa fie implantat la om este pe mana sau pe frunte.I s-a dat putere să dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei să vorbească şi să facă să fie omorâţi toţi cei ce nu se vor închina icoanei fiarei. Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte, şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.; Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.

| doctorandus a răspuns:

In Biblie nu scrie de cipuri si nu este nicio dogma a vreunei culte recunoscute din Romania ca oamenii vor fi insemnati cu cipuri. Cei care predica asa ceva, predica pe cont propriu si o fac din paranoia.

| danay72 a răspuns:

Semnele sfârșitului sunt descrise în Matei24:3-14. Nu se vorbește despre cipuri. Oricum, sfârșitul este foarte aproape.

| VelaJohnny a răspuns:

1. Nu stiu
2. Nu-mi pasa
3. Mai vedem
4. Nu

Doamne, sunteti credul oameni buni, cum sa fie cipul semnul fiarei. Atunci fiara cine e? Marketingul global. Da, stiu ce spune Biblia despre acest subiect, ca acei oameni nu vor putea cumpara sau vinde fara acel semn, oke, dar mai scrie ca acei oameni au dezaprobarea lui Dumnezeu. De ce? Deoarece cumpara si vand? Apai sa moara de foame pentru o minciuna cine vrea. N-are logica, nu se leaga, plus ca nu e identificata fiara, nu poate fi marketingul (daca m-am exprimat bine) deoarece, daca te uiti in toata Apocalipsa dupa ea, nu are cum sa faca atatea lucruri sistemul de vanzari-cumparari global. Plus ca nu exista nici un sfarsit al lumii, alta minciuna gogonata, in Biblie nu spune de asta, cititi si voi mai atent. In fine, problema fiecaruia, eu mi-am spus punctul de vedere.

| pufipo a răspuns:

Hai că asta cu cipurile, e culmea, culmilor laughing
la ce îţi trebuie cip, când oricum eşti controlat din toate punctele de vedere?
visaţi prea mult la viitor şi oricum văd că nu apucăm mulţi din noi laughing
cum era şi prin '80-90 când se vedea viitorul din 2020 cu maşini plutitoare.să fim realişti!

| krazzy a răspuns:

Https://www.facebook.com/parintele.calistrat/videos/1714333148781950/

Daca le vor pune pe noi sa imi ajute Dumnezeu si Maica Domnului sa nu le accept. AMin!

| icewolf21 a răspuns:

Prima data probabil că vor fii introduse în America prin 2020_2030. După si in Romania.Eu nu le voi accepta.Da, așa se anunță sfârșitul lumii.
#killuminati

| CinevaNou a răspuns (pentru icewolf21):

Illuminati confirmed!