| AnonimiiiiX8 a întrebat:

Când se anunța sfârșitul lumii?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peste 158 de ani!

| Violleta2022 a răspuns:

Prin anul 3000

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iar?
ca a mai fost de vreo cateva ori in ultimii ani

| darrio2007 a răspuns:

Intr-o zi cu soare.

| sierra1 a răspuns:

Zilnic, câte un rătăcit, îl anunță

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A fost deja.

| Frank51 a răspuns:

Sfârșitul lumii noastre mici aici pe pământ este în maxim 4 miliarde de ani. Sfârșitul lumii pe care încă nu o știm e posibil să nu existe.

| ReddY25 a răspuns:

Cand vrea Domnul

| PedoBarbie a răspuns:

Se anunțase mai demult prin 2012 sau alte date. Dar după cum vezi nu a avut loc.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Ce întrebare

| AdioTPU a răspuns:

Marcu 13:32
"Cât despre ziua aceea, sau ceasul acela, nu știe nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

| relian a răspuns (pentru AdioTPU):

laughing dar nu spuneau ca fiul e tot una cu tata si cu duhu, insamna ca nu stie nici tacsu, poate or da cu zarurile sa faca ceva laughing

| dolceromania a răspuns:

Pai nimeni de pa pământ nu știe, așa că nu poate anunța! Biblic stă scris că atunci când se vor înmulți:cutremure, inundații, boli, ciumi, războaie și ultima avertizare legea Duminicală!

| doctorandus a răspuns (pentru dolceromania):

Te inseli: in Biblie nu scrie absolut nimic de legea duminicala.

| doctorandus a răspuns (pentru dolceromania):

Asta cu condamnarea tinerii sambetei nu se practica in SUA. SUA nu foloseste metode represive contra credinciosilor. Dimpotriva, le da tuturor libertate, e o piata libera a credintelor religioase. Si cine e mai bun de gura castiga adepti. Constrangerea nu se practica, mai degraba ademenirea.

| dolceromania a răspuns (pentru doctorandus):

Cine crezi că-i fiara din Apocalipsa 13:11 și ce este icoana fiarei din 13:14, 15!

| doctorandus a răspuns (pentru dolceromania):

Eu am citit Biblia, dar nu cred in mitologia crestina.

Apocalipsa este o carte care condamna Imperiul Roman.

| dolceromania a răspuns (pentru doctorandus):

Apocalipsa este o carte care arata ce se întâmplă în zilele finale ale pământului! Și de cine a fost preluat imperiul roman, cine are astăzi titlu Cezarilor?

| dolceromania a răspuns (pentru doctorandus):

Bine crezi ce vrei! Nu sant aici sa te conving sa crezi ceea ce cred eu, fiecare e liber sa se închine cui vrea! Dar in curând vei auzi de legea Duminicală!

Răspuns utilizator avertizat
| AjutoameniipeTPU a răspuns:

Peste 10 trilioane de ani, dc?

| Hakimi a răspuns:

Maine

| thankunext a răspuns:

Sper ca maine