| bestialu96 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai mare problema a omenirii la momentul de fata?

15 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Diversitatea.

| WR104 a răspuns:

Sistemul financiar.Banii.

| DyNo a răspuns:

Sunt mai multe: crizele de orice fel, prostia si ignoranta oamenilor si mai ales religia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rautatea si lipsa dragostei si iubirii intre oameni.

| RaduMD a răspuns:

Principala problemă a omenirii în momentul de faţă este necredinţa. Chiar şi în cazul în care afirmă că ei cred, majoritatea oamenilor se comportă ca şi când ar fi convinşi că Dumnezeu nu există.

| Thunderstruck a răspuns (pentru RaduMD):

Si care ar fi problema in necredinta? Evoluam? Asta e problema?

| TooNight a răspuns:

Necredinta,in mod clar.Ateii,si cei care se inchina la frunze, soare, pietre etc. ar trebui indreptati pe calea cea buna.Si dragostea,pentru ca daca oamenii s-ar iubi unii pe altii,nu s-ar omori,nu s-ar duce in iad, nu ar lua si altii exemplul acesta negativ, iar Dumnezeu s-ar ingriji de toata omenirea, dar daca mare parte din omenire, alege iadul...

| NoShit a răspuns (pentru TooNight):

Cei care se inchină la frunze şi ce ai mai enumerat tu, se cheamă panteişti. Cred în D-zeu, doar că au o altă concepţie filosofică legată de credinţă, deci nu sunt necredincioşi. Nu ţine de credinţă răutatea din jur. Asta vă place să ziceţi mereu, sa dăm vina pe Satan şi alte personaje mitice că ne îndrumă să facem rău şi să nu credem. Răul şi binele nu sunt ceea ce crede toată lumea.

| TooNight a răspuns (pentru NoShit):

Dar ce sunt bilele si raul?

| Raynn a răspuns:

Indoctrinarea

| NoShit a răspuns (pentru Raynn):

Super de acord.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Noua Ordine Mondiala

| TheTigerX a răspuns:

Pacatul.

| Justrollin a răspuns:

Autodistrugerea

| valentinemernic a răspuns:

Manipularea