| EugeNNio a întrebat:

Care credeti ca sunt mai tari, psihologii sau preotiihee hee?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Credinta in Dumnezeu poate sa faca minuni. Orice lucru este posibil prin credinta.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru EmaS):

Ema sa nu crezi acum ca sunt necredincios, sunt ma inchin si ma rog aproape in fiecare seara! Explica-mi si mie ceva te rog frumos! De ce "smcheri"au norocul de a scoate bani din orice si un simplu cetetean cinstit se lupta pentru un amarat de servici si o pensie foarte mica care pentru uni se duce pe medicamente...

| EmaS a răspuns (pentru ROB3RT89):

Incearca sa te rogi mai des. Poate ca este o perioada mai grea in viata ta, dar daca tu esti o persoana credincioasa cu frica de Dumnezeu, iti spun ca va aduce Dumnezeu vremuri mai bune si pentru tine.Trebuie doar sa te rogi si sa crezi.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru EmaS):

N-am facut referire la mine si o comparatie intre cei "smecheri"si cei care se chinuie pe un salariu de nimic(minimul pe economie)si cand ajung la penisie poate 80% o dau pe medicamente! Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic!

| FucktheSystem a răspuns:

Preotul e barosan de barosan, scoate mai mult ca psihologul, gândește-te doar cât scoate pe un botez...

| Angel0 a răspuns:

Pai cheama-ti psihologul la înmormântare si vedem imediat.

| Maidanezul a răspuns:

Medicii americani in cazuri ca al tau recomanda 1 )vizita la Pastor 2)Psihologul si tot ei medicii recunosc ca 1 mai bun ca 2. Ce vei crede tu este treaba ta. Poate vei zice ca 70% din populatie traieste la tara si fiecare sat are 1 Preot si 10 psihologi sa o crezi tu

| 19marian60 a răspuns:

Vezi,tu,Eugen,in ultimii 2000 de ani am fost de mai multe ori in vizita la preoti decat la psihologi.preotii,prin taina spovedaniei, a marturisiri au ajuns sa ne cunoasca toate secretele (dosar de cadre)Eu cred ca acele informatii au fost bine folosite.

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde de caz, eu zic ca ambi...Psihologu zice cateva vorbe la o persoana mai slaba de inger si gata si-a luat banu,preotu face ce face mai o pomana,mai un botez, mai niste fonduri asa la misto si gata sa"scos"happyTotus eu zic ca sunt tari amandoi, acum depinde de fiecare cum se descurca!

| nesuferit a răspuns:

Eu unu as scoate toti preotii la produs, ca oricum nu fac nimic util

| EugeNNio explică (pentru nesuferit):

Nesuferitule cand rasucim si noi una micahee hee

| nesuferit a răspuns (pentru EugeNNio):

Oricand big grin

| EugeNNio explică:

Bine atunci...omu a fost creat inainte sau dupa dinozauri ca astia de la discovery au facut analize pe fosile de dinozauri si se pare ca dinozaurii au fost primii cu tot cu era lor glagiara

| EugeNNio explică:

Am vazut un caz la tv cand un preot si cu niste maicate a vrut sa scoata dracu dintr-un om.Metoda a fost cateva zile fara apa si mancare.Pana la urma a reusit, dar pe langa drac a scos si sufletul din saracul om.Credeti ca a procedat corect?

| JajaAliensHere a răspuns:

Sincer, eu am fost la psiholog si m-am convins ce e de capul lor. Se cred Mama Omida si au impresia ca au dreptul sa te jigneasca si sa-ti zica cu zambetul pe buze ca ai probleme psihice, cand, de fapt, ei sunt adevaratii nebuni. Si in plus, e o mare prostie sa-i spui unui psiholog ce ai pe suflet, in loc sa te duci sa te spovedesti la un preot. Asta e parerea mea, no offense.

| AverageIAlex a răspuns:

Eu cred ca tu esti pedofil si vrei sa atragi minorele.

| rater1994 a răspuns:

De ce ai pus aceasta intrebare? sa iti bati joc? mai bagi si emoticon de ras? mai bine nu mai pune astfel de intrebari.amandoi vindeca sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tari in ce?
profa mea de psihologie, psiholoaga de meserie, este fiica duhovniceasca a parintelui meu duhovnic. Cum ramane cu egalitatea in fata lui Dumnezeu si restul?