| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta daca fantasma mea e dumnezeu si ingenunchez sau daca fantasma mea e o persoana si ingenunchez

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Persoana iubită chiar există şi îngenuncherea (metaforică sau nu) în faţa ei chiar contează şi poate trezi o reacţie, un răspuns (real).
E frumos să venerezi o persoană, una care merită şi e vie - simte, gândeşte - şi să o faci centrul universului tău.
...că mai e şi sexualitatea inclusă, e partea a doua. Doar amplifică intensitatea şi mai mult.

14 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Diferenta mare este daca nu sunt fantasme. De fapt cei pentru care sunt fantasme nu ingenuncheaza deloc.

NOname
| NOname a răspuns:

Neaşteptat. : )

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Trebuie sa citesc povesti la biblioteca si mi-e frica.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Missster prinţul floare, god of art, games, beauty, dance, flowers and song... misterios mai eşti.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Stii ca numai oamenii cu cea mai normala viata ajung si extravaganti
laughing

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pari oricum, numai infatuat nu. : ))

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pentru tine nu e nicio diferenta

| PorumbRodica1965 a răspuns:

conteaza pozitia inimii, nu ce fizica. dar ar fi ideal, ca Dumnezeu sa fie gasit adevarat, real, si indelung rabdator, si inainte lui sa ne plecam, si nu inaintea omului pacatos. Marsaviile omului il duc doar in deriva, si in final la distrugere, se amageste singur, saracul. Vai de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refer la diferenta dintre complex sexual si religios

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diferenta este aceea care ar face ca Eu sa cred ca esti un om deplin,sanatos,destept, credincios si multilateral dezvoltat, ori sa cred ca esti un obedient, superficial fara gandire proprie limitat si pierdut. exact ca aia de boceau de rupeau ca le-a murit idolu cantaret de racnete si tipete, cand de fapt puteau sa-l urmeze frumos cu doua deste in priza rezolvau marea suferinta. aaaa? cum iti pare?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai mi se pare trist sa iubesc un om si pe dzeu cu aceeasi dorinta.pentru ca nu ma refer la gesturi ci la aceeasi dorinta si la aceeasi sursa/amor propriu pe care o am.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iubirea e de la Dumnezeu care insusi este iubire. oamenii sant creatii.nu poti iubi creatorul daca nu iubesti creatia.deci fii desavarsit.dar baga de seama.inchinate dumnezeului tau si lui sai slujesti. daca esti credincios. daca nu? ai grija ca oamenii sa nu sufere din cauza ta, dimpotriva.

| R0VER a răspuns:

Diferenta e, ca daca nu te pocaiesti si nu primesti pe ISUS ca Salvator, de viermi (probabil similari cu cei postati in poza ta de profil) o sa fii mancat. e simplu.
.
"Am privit din nou la femeie, şi am văzut viermi căţărându-se afară din oasele scheletului ei. Ei nu erau vătămaţi de foc. Isus a zis: „ea ştie şi simte acei viermi înăuntrul ei!"
(deruleaza pagina in jos, sau cauta "viermi" - daca nu gasesti pasajul):

http://ow.ly/u9Wgt
.

| Amphytrion a răspuns:

.să nu ai vedenii cumva!