| Ghknn a întrebat:

Care este diferența dintre spovedanie și împărtășanie?

Răspuns Câştigător
| AdiTorrent7 a răspuns:

Pe aproape. Iertarea păcatele lor se face tot la spovedanie. La impartasanie în schimb credinciosul primeşte pe insuşi Dumnezeu sub forma painii si a vinului

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Banii.

| Dorugar a răspuns:

Diferenta este ca la spovedanie oferi date despre tine serviciilor de informatii reprezentati de preoti si la impartasanie manci un piscot si bei o gura de vin, probabil drept rasplata ca te-ai auto denuntat, pardon am vrut sa spun spovedit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. si la una si la alta ii bagi bani in buzunar popei

| catwomen69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine. Bravo!

| catwomen69 a răspuns:

Nu sunt o cunoscătoare, dar la spovedanie mărturisești păcatele și la împărtășanie primești cumva "iertarea păcatelor" dacă ți-o acordă duhovnicul.

| AdiTorrent7 a răspuns (pentru catwomen69):

Pe aproape. Iertarea păcatele lor se face tot la spovedanie. La impartasanie în schimb credinciosul primeşte pe insuşi Dumnezeu sub forma painii si a vinului