| anonim_4396 a întrebat:

Care este explicatia logica pentru un ateu a termenului de "exorcizare"?

Răspuns Câştigător
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Sunt mai multe cazuri din trecut cand unele familii care aveau copii cu epilepsie si saracii copii erau dusi la popa la exorcizare si normal ca faceau ca nebunii.Nu exista demoni sau orice alta fiinta divina, ci doar diferite boli mintale sau de alta natura care determina omul sa aiba un comportament de om(cum spune-ti voi)posedat.

| Narfundo a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Daca ziceai boli mentale" iti dadeam funda

| Miauti a răspuns (pentru Narfundo):

Personalitati multiple!

acum astept sa apara un ateu care sa spuna "nu cred in asa ceva" laughing)

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Narfundo):

E asta este.Eu nu sunt genul care sa cerseasca funda! Oricum ce am vrut sa zic ai inteles oricum!

| Narfundo a răspuns (pentru Miauti):

Ce?

13 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Efectul Placebo indus de creștinism, câteva tulburări mentale și mult mult mult attention-whoring.

| Dandanache a răspuns:

Lobotomie?

| Thunderstruck a răspuns:

Un om care isi autosugestioneaza ca e posedat, asta numiti voi un posedat. Daca omului i se citeste o rugaciune - 2 - 3, i se face un ritual de exorcizare, atunci automat omul o sa isi autosugestioneze ca a scapat de "demon" si astfel se realizeaza ceea ce numiti voi exorcizare.Sunt sigur ca oricum ca deja ai o idee fixa despre posedare, ti-am raspuns practic degeaba.

| Mădă0611 a răspuns:

Folosirea ratiunii big grin

| Miauti a răspuns:

Schizofrenie!?

| dracu14 a răspuns:

Dezalcolizare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bullshit.

| GRs a răspuns:

Nu exista exorcizari si posedati.E doar teatru sau oameni cu probleme mintale.

| AnnaMaria27 a răspuns:

EXORCIZÁRE, exorcizări, s. f. Acțiunea de a exorciza și rezultatul ei; eliberare de diavol prin rugăciuni, descântece.
A pronunța cuvinte magice, a oficia o slujbă pentru a goni diavolul