| anonim_4396 a întrebat:

Care este rostul bărbatului pe Pământ?

Mai ales în secolul XXI când nimeni nu mai crede în Dumnezeu și Biserică.

Rolul lui era de procreare/înmulțire alături de femeie, dar azi nimeni nu se mai prea înmulțește.

Rolul lui suprem era de preot în Altar, femeile neavând vreodată voie acolo, dar azi bărbații sunt primii blamatori ai Bisericii și din statistici ne dăm seama că închisorile sunt pline de ei, iar Bisericile mai mult de femei.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Conform bibliei singurul rol care îl au oameni este sa îl urmeze pe Dumnezeu și fiul lui, Dumnezeu spune, dacă vrei sa fii singur ca mine este foarte bine dar dacă simți nevoia vezi de o femeie, ceea ce vrem noi nu este ceea ce Dumnezeu vrea scopul creștinului este viata de apoi nu viata asta asa și Iisus a fost virgin, singur, sărac, fără familie,

126 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nietzsch3):

Draga, nu ma cunosti, asa ca fi inteligent si nu-ti mai da cu parerea asupra lucrurilor pe care nu le cunosti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RonaldoGOAT):

Toti astia care sustineti ca femeia e inferioara si ca a urcat in ierarhia sociala pe spatele barbatilor, sunteti doar super - fustrati & misogini!
Sa nu uitam ca azi barbatul, isi arata cel mai mult barbatia prin fuga de armata! ( multi se tem de a muri pentru tara, pentru un ideal, se tem a infrunta un inamic!, si obigati, si tot fug! Si da, eu as vrea sa ma inscriu in armata! Sunt poate, mai curajoasa ca majoritatea barbatilor, desi, mult mai slab fizic! Chestia e, noi femeile trebuie sa invatam sa ne aparam si noi in caz de ceva, ca pe voi nu ne mai putem baza! Aveti ceva in pantaloni, dar doar atat! Curaj in fata unei primejdii reale, ioc majoritatea! ), fuga de responsabilitati si violenta asupra femeii ( e laordinea zilei insa, asta pentru ca sunteti " barbati " doar cand infruntati pe cineva mai slab ca voi! ), dar si cufundarea in bautura si vizitele pe la prostitutate! ( astia da barbati, ce sa zic! ).
Asta e majoritatea!

| Mosotti a răspuns:

Pai rolul de procreere al barbatului e si acum, are capu numa la ssex, ei nu prea stau de vb cu una fara sa urmareasca asta, eu stau de vb oricum ca, cu orice om.

E nu se inmulteste barbatu. Fi serioasa, 95 % din cupluri au copii.
Chiar daca a mai scazut natalitatea, majoritatea fac copii.
Eu din 30 colegi de generala si 30 de liceu, vecini, rude, cunostinte, doar un cuplu nu are copii.

Pai de cand e lumea puscariile sunt full de barbati.
La noi avem 27000 detinuti.
La noi doar 4, 5 % din detinuti is femei.
Ptr ca ei sunt agresivi de la testosteronul ala sus, deci asa a fost mereu, nu acum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Tovarase, mergi tu in armata sa pierzi un an din viata ca sa faci fix nimic? Care e rolul armatei pana la urma? Eu si acum, la 42 de ani, sunt pregatit fizic mai bine ca cel putin jumatate din astia de 18 si m-as duce si miine in armata daca as sti ca ma pregatesc cu oameni capabili la standarde NATO, cu armament si tactici moderne. Ce se intampla de fapt cu armata obligatorie? Dictatura avea nevoie de forta de munca, atita tot. Te duceai in armata si pe linga ca erai umilit de multe ori de niste primate (nu colegii cit aia care trebuia sa te instruiasca), culegeai recoletele si eventual lucrai si in constructii, GRATIS. Asta a fost ras-glorificata Romanie socialista, tara unde militarii in termen si elevii de gimnaziu erau forta de munca gratuita!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia si inscrie-te, ce te opreste? Iar legat de bazaconiile pe care le-ai insiruit acolo cu muritul pentru un ideal si infruntatul inamicului, ia mai bine si urmareste pe Instagram/TikTok/YouTube cum se moare in Ucraina. Majoritatea covirsitoare a mortilor de ambele parti nu apuca sa isi vada vreodata inamicul...
P.S. Legat de cufundarea in bautura si vizita la profesioniste, te-ai gindit ca de cele mai multe ori astea vin dupa casatoria cu una de-alde tine si ca modalitati de refulare a frustrarilor cotidiene?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ohoo hoo hooo laughing) Dar că bine le zici, girl! rolling on the floor)))
Cam pe aici gândeam și eu, dar recunosc că nu aveam tupeul să le spun așa rolling on the floor)) n-am vrut să-mi sară vreun mascul de pe aici în cap laughing) daaar tu te-ai înfipt taaare, taaare în ei laughing)) Dragă Furtună chiar ai apărut pe TPU ca o furtună laughing)) Dă cu ei de pământ laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nietzsch3):

God! Vă rog, încetați cu înjurăturile la întrebările mele. Inima mea nu le suportă. happy Nici mintea. Dacă ai ceva cu ea, explică-i te rog, but nice. happy Fără înjurături. happy Măcar nu la întrebările mele, chiar nu le suport.

| Nietzsch3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stima

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

God! Dar de când explică Ray Biblia?! Mă șochezi, dragă Ray. happy Credeam că dacă nu crezi în ortodoxie, nici nu o cunoști. happy Dar ai dreptate, ai înțeles ce spune God și Biblia lui, se pare. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca ateu trebuie sa cunoști biblia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta e echivalenta cu scuza noastra, ca ne doare capul! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Adica va bagati voi capul in wc de buna voie, ca una ca mine va refuza?! laughing
Frumos! laughing

In loc sa va multumiti femeia, sa o faceti sa va iubeasca si sa va accepte, mai bine bagati capul intr-un wc public iar apoi, asteptati mangaieri pe cap! si va mirati de ce, in schimb, primiti un sut intre picioare si apoi hartia de divort! Cum am spus, halal gandire, halal barbati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu imi zici furtuna, desi pana acum am fost o simpla adiere, - acum urmeaza Uraganul! laughing
Nu le spuneam decat realitatea, dar o refuza! Pt ca nu sunt indeajuns de barbati! Nici macar nu am jignit pe nimeni pana acum, ei insa... ohoho, asa simt si ei cu adevarat barbatei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar ai dezlănțuit Uraganul happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei, Patricia, trăiești sau visezi? Nimeni și iar nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi chiar dacă am spus că urăsc bărbățeii aroganți happy totuși îi iubesc happy mai ales pe cei răniți happy ce poate fi mai frumos în viața asta decât un bărbățel rănit, un dulău ce devine un cățeluș și vine în brațele tale să-l mângâi. rolling on the floor))) Off, uneori îmi urăsc felul extremist de a fi. happy Nu mă pot hotărâ dacă să-i castrez sau să-i dezmierd. rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

La ce vă referiți cu nimeni și iar nimeni? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar avem ceva in comun! happy

Pai, se poate si sa-i castram, in timp ce ii mangaiem pe cap! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doamne, dar azi ești pornită și pe amuzat omuleții și pe mușcat masculii. rolling on the floor))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumniedzau ne-a dat injuraturile ca sa le folosim, ca si p(*a.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cind incepe sa te doara capul de fapt s-a cam dus pe apa simbetii toata relatia aia...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte amuzant, capul in wc public. S-ar putea ca o buna parte din wc-urile alea publice sa se ingrijeasca cu mult mai multa atentie decat drept-crestinele care nu se epileaza/machiaza/spala ca e pacat...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Afirmațiile tale.
nimeni nu mai crede...
nimeni nu se mai prea...
Și invers, dar azi bărbații sunt primii... Adică toți?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ehh, eram și eu frustrată, după două impacte, unul că eram să fac accident din nou, al doilea că un bărbat mi-a spus că nu-s în stare cu zâmbetul pe buze happy Dar am plâns, am citit răspunsurile voastre, am privit steluțele și luna în miez de noapte, în final am și iertat, cred și mi-am revenit happy A, am uitat să amintesc de frigider, l-am mâncat complet. rolling on the floor)) Acum nici nu mai cred musai întrebarea pe care am pus-o. happy Sunt conștientă că există și bărbați buni și bărbați răi și femei bune și femei rele happy și bărbați de toate felurile. Dar da, nu spun nici că o să am vreodată încredere în ei. happy

Sper doar să se inventeze vreodată un transmițător care să ne spună celor ca mine unde există șoferi bărbați pe drum, ca eu să știu să mă duc pe alt drum. happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Cum adică nimeni nu mai crede în Dumnezeu și Biserică? Eu cred. Prin urmare ipoteza ta e automat greșită.

Poate ai vrut să zici "foarte multă lume nu crede". Dar realitatea nu sună așa dramatic, nu? happy

Unele femei și unii bărbați sunt creștini buni. Alte femei și alți bărbați mai puțini buni sau chiar deloc creștini. Unii dintre aceștia se vor pocăi și cu mila lui Dumnezeu se vor mântui. Alții nu, și vor ajunge în iad. Trist.

Crezi că nu există femei rele? Nu putem să ne întrebăm de asemenea care e rostul femeii pe Pământ? Nu mai vrea sa facă copii, nu mai crede în Dumnezeu și Biserică deci care mai e rostul femeii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu doar wc-uri publice, dar si posibile victime, in multe cazuri!
https://www.tpu.ro/......undeti-la/

Unii nu santeti doar super scarbosi dar si niste monstrii - Monstrii Scarbosi! Ce trebuie Neaparat CASTRATI!

Eu ma ofer! :) Vrei?;) Te trec pe lista?! :) Sau crezi ca totisi nu corespunzi tiparului?!

( Intrebarea este a mea! Si raspunsurile Anonime la fel! )

Si inca ceva, ce naiba te face sa creezi ca sunt o femeie pocaita?! Jesus, trezeste-te! :))
O femeie pocaita isi vede barbatul ca pe un God ( dupa God, e barbatul, dorinta masculului, - daca ai citit Biblia!?! ) - o femeie pocaita nu i-ar sari niciodata la betegata, in caz ca ceva nu-i convine! Din contra, apleaca capul supusa, ca deh, asa zice Biblia! Eu pot chiar sa lupt! Deci, not my case!

Inca o chestie, tu cred ca confunzi femeile din triburile salbatice, cu pocaitele!
Te asigur ca faci o mare greseala! Toate se epileaza, penseaza, spala si ingrijesc corespunzator, doar ca raman la frumusete Naturala! Adica, fara machiaj, vopseli sau unghii false puse la salon! Cam atat.
Tu nu stii ce inseamna cu adevarat termenul " ingrijire"! Confunzi igena cu infrumusetarea! La tine, cred ca e ok si doar trasul mizeriei sub pres din ce spui aici!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta demonstreaza, ce?!
Ca voi nu faceti ceva calumea!
Doar de ce crezi ca incepe sa ne doara capul? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Ahhh happy iar cineva din specia ta care aduce pacea în Univers, chiar și în Universul TPU. happy
Îmi cam place ce spui! happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca POSIBILE VICTIME. La fel cum si orice non-prostitu4ta poate fi adesea o c*rva mai mare decat cea mai ras-gaurita care isi vinde trupul, pentru ea sau altii.
Ce usor pui tu etichete si cum castrezi pe toata lumea, pfoaaai.
Pocaita? Rupe-mi-s-ar de etichete! Cu probleme serioase la mansarda? Asta cam da.
Legat de epilat si altele... eu citez din "intelepciunea" aruncata de site-urile cre(s)tine de pe net. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Demonstreaza ca e mai usor sa te doara capul... happy