| Meme10Memu a întrebat:

Cat de grea e viata cuiva cand nu crede in Dumnezeu si in Biblie?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Este mai grea decat pentru cineva care crede in El, parerea mea.

17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel ca tuturor oamenilor.

| Mosotti a răspuns:

Viata e la de grea sau de usoara si la ala care crede si la ala care nu crede, depinde de ce noroc a avut in viata, cat de sanatos, inteligent, frumos e, nu are nici o treaba ca, crezi in dumnezeu sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Uite aici, cum poate fi viata chiar si pentru niste crestini
https://stirileprotv.ro/lbin/amp/index.php?article_id=3845774

de aia zic ca dumnezeu nu iti asigura viata lunga, sau fericire, e o iluzie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal viata e la fel pentru toti la o adica, nu cont credinta in iluzie, tocmai de asta si nu conteaza, ca oricum se crede in ceva ce nu este. E ca si cum unu crede ca exista superman si ca-l salveaza la nevoie la o adica si unu nu crede, in situatii urate nu vine cineva care nu exista.
Deci nu are cum sa fie diferenta.

| Wr3nch a răspuns:

Eh, pentru unii e mult mai usoara ca pot face ce vor fara sa se teama de Judecata, Iazul de Foc si alte filme.

| Celcestietot a răspuns:

Uita-te pe TPU, de exemplu la categoria,, Dragoste şi Sex'', vei vedea acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Din populatia lumii 31, 4% sunt crestini. Deci te referi la restul de peste 5 miliare de oameni?
Si sa nu uitam ca nici din astia 31, 4% doar o parte sunt credinciosi cu adevarat, pentru restul este traditie.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ma refer cat de grea este viata unui asemenea om (vezi intrebare).
Stiu, putini sunt crestini cu adevarat.

| Holiday a răspuns:

Dupa ce te obisnuiesti cu ineptiile astea cu Dumnezeu si Biblia vanturate mereu in jurul tau de diferiti exaltati, nu mai sunt probleme.

| Ineys a răspuns:

Cu ce te ajuta credinta in Dumnezeu? Ca sunt atatia saraci, bolnavi, nefericiti care cred in Dumnezeul asta. Pe de alta parte sunt si atei care n-au nici un stres si duc o viata de vis.

| Werrich a răspuns:

E ușoară, cu mai multi bani salvați ca nu plătesc zeciuiala Păstorilor, nu dau colectă. E foarte bine.

| Werrich a răspuns:

Sunt oameni care pot trai fără sa dea zeciuiala Păstorilor?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Foarte grea! Sunt deranjați de prezenta Sa in tot ceea ce gândesc, vorbesc si înfăptuiesc. Acesta e motivul pentru care considera ca daca nu cred in existenta Sa, nici nu exista. Dar Dumnezeu este viață noastră, duhul de viață este o părticică din Dumnezeu, atât a celor ce cred in El cat si a celor care il neaga. Când Dumnezeu își ea duhul de viață din om, devenim ceea ce am fost, un pumn de țărâna. Iar ca viață omului sa devina ușoară, e îndeajuns sa credem in Dumnezeu si sa trăim după principiile Sale. "Pot totul in Hristos, care ma întărește".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu Dumnezeu si fara el e viata grea. viata e imprevizibila azi iti este bine, maine nu sti ce te asteapta.

| marinaru777 a răspuns:

Aia nu e viata e cosmar

| alexa1204ana a răspuns:

Chillax