| anonim_4396 a întrebat:

Cate capitole are Noul Testament? happy

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

1. Cele patru Evanghelii: Sfanta Evanghelie dupa Matei, Sfanta Evanghelie dupa Marcu, Sfanta Evanghelie dupa Luca, Sfanta Evanghelie dupa Ioan;

2. Faptele apostolilor;

3. Sapte epistole sobornicesti: A Sfantului Apostol iacob - 1, Ale Sfantului Apostol Petru - 2, Ale Sfantului Apostol Ioan - 3 si A Sfantului Apostol Iuda - 1;

4. Patrusprezece epistole ale Sfantului Apostol Pavel si

5. Apocalipsa Sfantului Ioan Teologul.

5 răspunsuri:
| tsevaoth a răspuns:

Ema sa nu uiti ca ceea ce ai mentionat tu sunt carti biblice iar ele sunt impartite in capitole si versete, asadar capitolele sunt mai multe, nici eu sa fiu sincer nu le-am numarat dar asa am o teme de casa.Ms.

| BlackTiger a răspuns:

27 de capitole. Funda? Plss

| Kazimir a răspuns:

3. toate despre Lucifer

Răspuns utilizator avertizat
| stapanullumii a răspuns:

Multe ...