| RAY a întrebat:

Categoria religia este o pierdere de timp, ce parere aveti?

39 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Parțial ai dreptate!

| Wehrmacht a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...cand nu am ce face mai intru p-aici sa imi omor timpul.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde...daca ai altceva mai bun de facut! Eu uneori n-am laughing De ce nu mi-as arunca ochii pe aici?

| CristiB93 a răspuns:

Prima data cand sunt de acord cu tine in ceea ce priveste religia happy

| doctorandus a răspuns:

Se poate, dar deseori e distractiva.

| Mădă0611 a răspuns:

Corect, de aia aici intru de plictiseala si cand n-am stare de ceva care cere atentie si rabdare, macar e amuzant si mai invat una alta, glume noi si prostii noi, rar ceva util. laughing

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Te pot intreba ceva?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Ai intrebat deja laughing)
Spune.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ai timp sa pierzi aiurea?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Dap, sunt in vacanta laughing, pana prin septembrie, asa ca profit de timp sa-l pierd aiurea.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

In a cata vacanta scoala esti de vara?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

A 16-a, cred thinking laughing
Era 1 intrebare, astea sunt mai multe.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Desi ai dat de mult bacul

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

In 2007.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Atee de cand esti?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

De vreo 2 ani, adica de cand am timp si de mine laughing, e rusinos ca m-am trezit tarziu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ce tea determinat sa fi atee?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Deja ma tii de vorba, las-o asa laughing

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Bine,desi nu esti prea sociala, asta am observat la multi ateii asta nu-i bine, avem o viata trebuie sa ne exprimam

| sublime89 a răspuns:

Nu trebuie neaparat s-o vedem ca pe o pierdere de timp. Religia a jucat un rol crucial in intreaga istorie a omenirii. De cand suntem am crezut in zei si toate superstitiile astea. Dar in prezent incepem sa realizam adevarul, in sfarsit. Si aici la categoria "religie" se dezbat problemele astea, care sunt foarte importante. E chiar pacat ca in secolul 21 unii oameni mai cred in zeii astia, si daca macar o singura persoana vine aici pe site religioasa si pleaca fara sa mai creada, eu zic ca se merita.

| Luka32 a răspuns (pentru sublime89):

Aceiasi mentalitate au si crestinilaughing, deci tu practic, faci prozelims (stiu ateismul nu e religie), dar asta faci

| sublime89 a răspuns (pentru Luka32):

Eu nu fac nimic. Altii fac, cum e Richard Dawkins.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca e o pierdere de timp, ce cauti aici?thinking

| RAY explică (pentru DarkOrbitMoon):

De cand o intrebare e o afirmatie sa stiu si eu?

| Lizzu a răspuns:

Nu este o pierdere totala de timp pentru cei care sunt interesati sa afle mai multe amanunte despre religie.

Este o pierdere de timp in cazul in care incerci sa schimbi gandirea unora ..pentru ca ea nu se va schimba de la sine ci se va schimba atunci cand persoanele respective vor fi pregatite, sau chiar niciodata.

---Fiecare cu alegerea sa, pana la urma.
E adevarat ca sunt persoane mult prea indoctrinate, care aleg sa-si infraneze sentimentele pentru a nu supara pe acea fiinta suprema;

E gresit si pacat sa nu-ti lasi fiinta sa traiasca cum simte sa traiasca doar din cauza celorlalti.
Dar fiecare alege propriul mod de a trai si e responsabil pentru el.

| ErrorFound a răspuns:

Total de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca, nu.

| Aiwendil a răspuns:

Nu este.
Intelege.Nu am nimic cu tine ca esti ateu. Okay? Tot ce ma deranjeaza la tine e cum incerci tu sa-i convingi pe alti ca Dumnezeu nu exista.Lasa-i pe credinciosi in pace.Cum noi va lasam in pace si voi lasati-ne in pace.Ce nu intelegi?

| RAY explică (pentru Aiwendil):

Nu am afirmat nimic, du-te la profa de romana intreab-o cei o intrebare

| Aiwendil a răspuns (pentru RAY):

Stiu si eu ce o intrebare, doar am folosit-o mai sus.Tu nu crezi in Dumnezeu, dar tu pe tine insuti te crezi un zeu.Iti spun eu ca nu esti!

| RAY explică (pentru Aiwendil):

Eu nu cred in nici un dumnezeu,ie egal pentru toti,care zeu sa cred ca sunt eu zeus, iahve, apolo, nu, nu ma cred nici un zeu ar fi aiurea sa ma cred cea ce cred ca nu exista

| Silviuloan a răspuns:

Depinde la ce te referi...

| Silviuloan a răspuns:

Pai daca este o pierdere de timp atunci de ce mai participi la aceasta categorie. Vad ca tu pui intrebari aici... si tot tu zici ca e plictisitoare... gandeste si tu cand vrei sa spui ceva. Da Gandeste-te bine.

| Dragonfly6 a răspuns:

Sunt de acord. Tot timpul au loc numai certuri si mai tot timpul se deviaza de la subiect.

| Essencest11 a răspuns:

De acord.

| MadaSweet18 a răspuns:

Eu nu cred ca e o pierdere de timp deoarece atunci cand nu am ce sa fac intru la aceasta categorie si ma minunez cat de destepti se dau unii crestini.Ei cred ca daca au citit biblia si cred in dumnezeu stiu totul pe lumea asta si ca sunt superiori ateilor dar de fapt sunt doar niste oameni care nu accepta adevarul si prefera sa creada in povestile cu mos craciun ( nu zic de toti crestinii doar de cei care incep sa dea citate din biblie si care zic ca nu e bine sa faci aia, aia ca te pedepseste dumnezeu).

| Actaar a răspuns:

Crestinismul este

| Láríìśàá a răspuns:

Este o categorie proastă și am o părere proastă, o pierdere de timpt, mai bine citești ceva.