| RAY a întrebat:

Cati din crestini fac asta?

"Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti" (Mt. 22, 39)
Iubiti pe vrajmasii vostri, binecuvantati pe cei ce va blestema, faceti bine celor ce va urasc si rugati-va pentru cei ce va vatama si va prigonesc, ca sa fiti fiii Tatalui vostru Celui din ceruri; ca El face sa rasara soarele peste cei rai si peste cei buni si trimite ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Necuvântător a răspuns:

Este evanghelia după Matei, 5
Aici trebuia să te oprești din citit și să începi să discerni:
"Ci cuvântul vostru să fie: Ceea ce este da, da; şi ceea ce este nu, nu; iar ce e mai mult decât acestea, de la cel rău este."

| RAY explică (pentru Necuvântător):

Ce scrii acolo