| Silviuloan a întrebat:

Cati dintre voi ascultati muzica bisericeasca/psaltica? Daca vreti sa auziti si sa va indulciti inima cu aceaste melodii uitati-va la Playlist-ul meu!
Pareri?

11 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Omule trezeste-te la realitate si traieste viata daca nu dupa Biblie macar dupa normele normale umane si asa mai departe nu ca niste oameni fara minte ascultand asa ceva. fara suparare te rog.asta nu e muzica e ceva rau ..si nu zic asta pentru ca sunt crestin ci pentru ca sunt om si ceea ce ai postat e ceva oribil.Ai vazut tu vreodata o maimuta sa arate asa in halu ila cum arata cei de acolo? nu cred.
si sa mai spune ca cei din europa si america is mai culti ca africani

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru anonim4565):

Nu, nu am vazut o maimuta care sa arate ca aia. In schimb, asta parca-mi seamana a maimuta: http://www.ziaristionline.ro/......Knapek.jpg

Ce stii tu ce-i muzica, neofit ce esti tu, pariez o bere ca asculti 'muzica' de florarese ( inna, stan sau alte curvulite a caror nume nu mi s-a intiparit in memorie )

| anonim4565 a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Sincer nu ascult asa ceva.

| Miauti a răspuns:

Am ascultat asa ceva si mi se pare a fi o prostie.
Diferenta dintre o muzica ortodoxa si una gospel ar fi; Cea de la noi de cate ori o ascult imi vine sa ma indrept spre mormat. Fata de gospel care e mult mai plina de viata, parca imi vine sa traiesc mai mult.

| Silviuloan explică:

Da...

| vitbsk a răspuns:

Am ascultat, muzica psaltică bizantină poate fi integrată în ceea ce grecii numeau Katharsis.
Ca sfat, fără supărare ai grijă să nu încerci să te trufeşti, că tu asculţi psaltică şi alţii nu.
Doar bucură-te de muzică.

| alinutza0408 a răspuns:

Acatistele lui marian moise, stavropoleos, darvari,

| dany97 a răspuns:

Ascultati cu totii Marian Moise.Are o voce minunata!