| Axys a întrebat:

Cati dintre voi mai merg la biserica!?

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Spre rusinea mea, ma duc la biserica doar de sarbatori, desi daca as avea timp m-as duce mai des

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RockNbeer a răspuns:

Ce as putea face acolo?

| RAY a răspuns:

Unde scrie in biblie sa mergi la biserica si la care ca atatea religi crestine sunt desi e greu sa te decizi si daca ai crede in iahve

| milan9 a răspuns:

Toti de pe-aici de pe TPU suntem credinciosi, numa ca unii îs smeriti si nu recunosc... happy

| Axys explică:

Tot timpul ar trebui sa mrgeti nu-i nimic amuzant...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Axys):

De ce nu-i amuzant? Ești cumva popă?

| Axys explică (pentru anonim_4396):

Nuss popa dar de asta lumea e reawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Axys):

Dumnezeu e omniprezent. Nu e nevoie de biserici. Fiind omniprezent (Dumnezeu), te poti ruga oriunde, El te va asculta.

| HueyFreeman a răspuns:

A trebuit sa merg luna trecuta, asta la inmormantarea bunicului meu. Mai obisnuiam sa merg in scoala generala, asta ca sa beau apa cand mergeam la plaja.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mai exista biserici? credeam ca sunt doar povesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre rusinea noastra a tuturor crestinilor ortodocsi, numa duminica si la sarbatorile mari.astunci si nici atunci.

| Clauvdgg a răspuns:

Eu nici de Paste.
Mai merg la cate o manastire in vizita.

| iubesc a răspuns:

In fiecare duminica...iar cand am timp si in timpul saptamanii.

| En3Rgi a răspuns:

Eu merg o data pe an(de Paste).

| Dragonfly6 a răspuns:

Am fost anul trecut sa vizitez, puteam la fel de bine sa astept in autobuz, dar voiam sa trec clasa.

| GăbițuGabriel a răspuns:

Doar de Paste laughing

| JustSolutions a răspuns:

Merg destul de des duminica mai deloc in alte sarbatori

| livscomsha a răspuns:

Nu am mai mers de vreo 10-12 ani pentru ca nu am de biserica.

| LeviaThan666 a răspuns:

Sincer... eu nu am mai fost la biserica de 3 ani. O zi buna happy

| Dannyy91 a răspuns:

In cursul saptamanii obisnuiesc sa ma duc la Sf Maslu, iar duminica la Sf Liturghie

| Nelly100 a răspuns:

Uneori chiar mai simti nevoia sa mergi la biserica. Eu merg de obicei de Paste si o data sau de doua ori la 2 luni. In timpul scolii merg uneori sa mai aprind o lumanare pentru ca biserica e in drum spre scoala.