supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Catolicii de ce nu fac marsuri anti-gay cum fac ortodocsii?

Răspuns Câştigător
| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Catolicii, statistic vorbind, sunt mai de dreapta, mai evoluati, mai inteligenti, din patura superioara a societatii, de obicei cu finante.
Te poti uita la tarile cu cei mai multi catolici si vezi asta foarte rapid.
Ortodoxismul ramane pentru masa usor de manipulat, saracii, de obicei popoare foarte usor de calcat in picioare dupa era comunista. De obicei vine la pachet cu politica de stanga, (a se vedea PUIE PSD).
Si eu vreau sa fac un mars anti-ortodoxism. Este dreptul fiecaruia intr-o tara libera, democratica, sa protesteze pentru ce vrea muschii lui.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cele mai primitive tarii crestine sunt cele ortodoxe, cele mai pacatoase, sarace, corupte pline cu biserici si pacatosi fara numar, vezi supica in tara asta muncesc 3, 4 milioane restul sunt trantori,viermi care sug de la bugetul statului, de la prosti aia care munesc, prosti aia nu merg la vot, merg la vot toti puturosi, trantori, lenesi care doar sug banii de la stat

| AC4S4 a răspuns:

Dar ortodocșii nu fac marșuri anti-gay, poate anti-homosexualitate.
Sigur fac și catolicii în alte țări (Italia, Polonia).

Răspuns utilizator avertizat