| Dorugar a întrebat:

Ce a facut Biserica Ortodoxa si Dumnezeu ca sa ii ajute pe acei tineri nenorociti si arsi sau ca sa-i salveze?

Nu credeti ca era mai corect ca Biserica lui Dumnezeu sa ceara transferul celor cu arsuri ca acestia sa fie internati in biserici ca sa-i ajute Atotputernicu?

Daca nu :
Atunci cum de nu vedeti bah, ca biserica voastra bazata pe credinta a proasta este un zero barat fata de atotputernicia Stiintei si ca atunci cand sunt probleme tot la spital va duceti?

33 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Si au rezolvat mare lucru aia la spital...

| Dorugar explică (pentru J0B0MAT):

Pai ce sa rezolve intr-un spital primitiv din cauza ca in Romania nu se construiesc decat biserici in care slujesc contra plata zecii de mii de slugi ale Satanei?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Dorugar):

Si din alte cauze mai importante, cum ar fi coruptia celor de la conducere.

| Dorugar explică (pentru J0B0MAT):

Coruptia in Romania este toata dupa model ortodox, model in care trebuie sa-l mituiesti bine pe popa si pe Dumnezeu ca sa-ti asculte rugaciunea si sa nu-te ajute cu abdolut nimic!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Dorugar):

laughing

| Jardelin a răspuns:

TicTac47 este un troll nenorocit... El si altii asemenea lui au infestat Internetul cu mesaje pseudo-crestine.

| TicTac47 a răspuns (pentru Jardelin):

Jardelin ai poza interesanta la profil. Asta se face la noi in biserica, si totusi nu esti de acord cu ceea ce spun.
Poti te rog sa imi explici?

| Jardelin a răspuns (pentru TicTac47):

Siktir!

| TicTac47 a răspuns (pentru Jardelin):

Deci cu biserica nu esti de acord nu? Dar tot la noi ajungi sa botezi copilul.

| Dorugar explică (pentru Jardelin):

Ce e aia pseudo-crestin cand se stie foarte bine ca si crestinismul este ceva tot "pseudo"?
Adica pseudo iudaism!

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Pai bine face! Cine e atat de prost sa-si boteze copilul in numele Dumnezeului Veacului Acesta numit si Satana?
Tu ti-ai boteza copilul in numele Satanei?

| AlexeHellsing a răspuns:

Cu tot cu știința ta bilanțul morților, la această oră, este de 44, și s-ar putea să fie în creștere.
Cum a îngăduit știința o asemenea pierdere când dă tot ce are ea mai bun?

| Dorugar explică (pentru AlexeHellsing):

Pentru ca in Romania bisericilor NU exista spitale moderne cu tehnica stiintifica de ultima ora, romanii au biserici multe, cate 2 -3 in fiecare sat, asa ca mai bine te-ai intreba DE ce nu ajuta nici biserica si nici Dumnezeu Atotputernicu?
Nu cumva ca este mai impotent ca magarul lui Buridan?
Pun aceasta intrebare ca nu am vazut nici cel mai mic ajutor pentru suferinzi nici de la BOR si nici de la Mniezau!
Nu uita: Stiinta nu este Atotputernica asa cum e Dumnezeu...dar ajuta si da mult mai multe sperante decat da Dumnezeu prin mincinosii sai

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Dorugar):

Bilanțul morților Colectiv: 55. Ultimii 11 au murit pe pământ fără Bisericii, unde minunile sunt produse de știință și medicină... (._.)

| Dorugar explică (pentru AlexeHellsing):

Sa inteleg ca recunosti ca NU credinta si biserica face minuni ci ca la face stiinta? Pai vezi de ce trebuie transformate absolut toate bisericile in spitale si dispensare in care in loc de popi sa fie platiti doctori?
Pai daca statul aloca bani doar pentru biserici si nu pentru moderniyarea spitalelor, cum vrei sa faca stiinta minuni? Cu tehnica medicala de pe vremea lui Isus

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Dorugar):

Consideri că moartea a 11 oameni este considerată o minune a științei?

| Dorugar explică (pentru AlexeHellsing):

Nu! Este o dovada ca Dumnezeu nu exista si religia este doar o minciuna folosita ca sarlatanie! Daca acei oameni care au murit din cauza stiintei ar fi fost inviati de Dumnezeu, atunci aveam dovada ca Dumnezeu exista, dar asa el exista tot asa cum exista si magarul lui Buiridan care cica s-a pierdut in ceata

| TicTac47 a răspuns:

Da-ti un refresh tinere.
Acei tineri ii slujeau lui satana facand fel si fel de incantati cu acea trupa, (din cate am auzit cantau si despre moarte in acea piesa) deci au cerut moarte, moarte au primit.
Am si eu o intrebare: Daca acei erau la biserica in acel moment nu mai ardeau.
Biserica cum a aflat s-au rugat pentru ei.
In TOATA ROMANIA.
Deci biserica s-au rugat pentru ei, dar ei au facuta vreodata?
Deci biserica i-a ajutat ruganduse pentru ei! Asta e mai important decat ajutorul medical.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TicTac47):

*The day we give in is the day we die *
Înainte să mănânci *** acolo... verifică dacă-i adevărat despre ceea ce se vorbește în melodie.
Ești penibil... ce pot spune, auzi cică* incantații, au cerut moarte, moarte au primit *
Unde te crezi bah, în American Horror Story?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TicTac47):

"Deci biserica i-a ajutat ruganduse pentru ei! Asta e mai important decat ajutorul medical." de asta m-ai intrebat tu mai devreme de ce zic ca aia sunt hoti laughing. Mai "mosule" cand dai ortul popii sa suni la nea popa nu la salvare, observ ca inca mai exista invechiti care cred ca popa e de mai ajutor decat un medic. Ca niste vorbe in vant ( rugaciunile ) ajuta cu ceva fata de ajutorul medicului. Si ne mai miram ca sunt zeci de mii de biserici in loc de spitale. Vai steaua ei de treaba

| TicTac47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai probabil ai auzit pe la TV si in mai multe situati de boli incurabile care au fost vindecate numai prin rugaciune, gen cancer, surdomuti, cei care nu pot merge pe picioarele lor si multe alte.
Deci luam un exemplu, un om a fost vindecat de cancer la Manastirea Petru Voda din Neamt la mormantul Parintelui Justin Parvu da?
Medici de ce nu pot vindeca cancerul?
La mormantul Parintelui Arsenie Boca o fata care avea un handicap (scaun cu rotile) a venit de catev a ori la mormant si incet incet intr-o luna fata a putut merge.
De ce medici nu au facut-o?
Si da nu sant batran cum crezi, dar cand dau coltul tot la biserica ma duc si daca sunt si vrednic castig si raiul.
Si voi fi bucuros ca am sa strig "SUNT LIBER" asta numai daca merg in rai...

| TicTac47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai in cluburi da traim o scena din filmele horror. Cat despre tine, mie mila de tine :\
Cand am vazut ce se facea acolo pe internet efectiv m-am speriat, mai ceva ca la un film horror ai dreptate.

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Intrebarea era sa: CE a facut biserica ca sa ajute nenorocitii care au suferit arsuri in acel club?
Nu cumva raspunsul e NIMIC?
Pai daca asta a facut pentru oameni, atunci exact asta sa primeasca de la toti oamenii, adica NIMIC!

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Pentru tine Raiul e inchis!
Pentru ca tu il ai ca Dumnezeu pe Dumnezeul Noului Testament cel numit si Dumnezeul veacului acesta, cunoscut si sub numele de Satana!

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Pe Satana il slujesc toti preotii si asta nu o zic eu ci o zice chiar Isus in Biblie in Matei 6:24 unde va acuza ca sunteti slugile Mamonei!
2 Daca biserica ta NU ajuta niciodata pe nimeni ca dumnezeul vostru este Satana, ce sa caute tinerii in biserica voastra, ca uite, nici acum biserica voastra nu este capabila sa faca altceva decat atat.
Asta ca sa nu mai amintesc ca in bisericile voastre au fost arse muuuuuuult mai multe persoane decat in cluburi.
Biserica NU trebuie sa se roage ci sa ia legatura cu Dumnezeu, ca de rugat se poate ruga si baba Veta proasta satului, si ce sa vezi, exact cu acelasi ssucces de reusita ca biserica voastra de pomanagii, asa ca rugaciunile voastre au exact aceeasi valoare practica pentru oameni ca rugaciunea Babei Veta!

| TicTac47 a răspuns (pentru Dorugar):

Nu stiu ce biblie citesti tu... in ziua de azi unica biblie care trebuie citita o gasesti la magazinele Bisericesti.
Si da o ars un club si deja sunt 50 de morti poate si mai mult.
Ei bine de acuma mai e timp sa mai arda inca cateva happy
Cat despre tot ce ai scris acolo nu ma intereseaza, si nu iti mai raspund ca nu ve-i intelege.
Dar vei intelege dupa moarte.

| TicTac47 a răspuns (pentru Dorugar):

Ce dovezi aduci ca e "satan"

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Culmea minunilor lui Arsenic Cioca Boca am vazut-o cu ochii mei atunci cand batrana mea catea pe jumatate oarba si surda, a inceput sa vada bine si sa auda tot dupa ce s-a dus sa ridice piciorul pe crucea securistului Arsenic

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Dovezi din Biblie! Si anume in Apoc 12:12 Dumnezeu il numeste DIAVOL pe Christosul cel care l-a aruncat pe pamant in familia lui Iosif

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Ce? Pai tu crezi ca Dumnezeu cand a inspirat scriptura SA RABINILOR din marea Sinagoga s-a gandit la magazinele voastre bisericesti si nu la oameni?
Dupa moarte vei intelege tu si cei ca tine care nu inteleg nimic pe lumea asta.
Pina una alta biserica si-a dovedit la incendiul de le "colectiv" ca este total INUTILA!

| TicTac47 a răspuns (pentru Dorugar):

Vad ca lea ai cu replicile (inutile pentru mine).
Nu te mai stresa sa mai dai reply la fiecare raspuns de al meu ca nu toate ti le-am adresat.
Si inca ceva:
Am un satanis la mine in sat, si eram cu prietenul meu care i-a spus:

Prietenul: Hristos a Inviat! (Era in postul Pastelui)

Satanistu:Taci din gura!

Prietenul: Hristos a Inviat!

Satanistul: Taci din gura ca vin la tine!

Prietenul: Hristos a Inviat!

Satanistul foarte nervos il ameninta si izbucneste de nervi saracul.
Inca o dovata ca Hristos exista si ca voi nu il suportati.
Striga DIAVOLU in el cand auzea HRISTOS A INVIAT!

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

De unde stii tu ca cel care tipa in el era diavolul?
Pai cum sa invie Hristos cand nu se stie cine este Hristos?
Unii cred asa a proasta ca Christos este un alt nume al lui Isus din Nayareth, dar astia sunt niste inculti pentru ca Christos NU este un nume ci un atribut folosit ca si cognomen, si anume inseamna "Unsul in functia de rege" si daca tu imi gasesti in Biblie faza in care Isus a fost UNS ca rege al iudeilor, eu manc toate hartiile cu care te-ai sters tu la curut, si daca nu gasesti faza asta in Biblie, inseamna ca trebuie sa te culci ca esti un pro ...stii si castigi!

| Dorugar explică (pentru TicTac47):

Concluyia este ca Diavolul este in gura mincinosului, adica a celor care tot spuneau ca a inviat, cand este la mintea cocosului ca un om mort nu poate invia