| Moisie a întrebat:

Sa fie aceasta un semn de la Dumnezeu?

Faptul ca Dumnezeu face oamenilor daruri ce sunt legate exclusiv de Stiinta bazata pe Cunoastere Rationala, si nu daruri ce tin de credinta a proasta, si astfel ne este dat sa vedem ca in tarile cu Stiinta devoltata se traieste ca in Paradis, iar in tarile cu credinta dezvoltata se traieste ca in IAD, dar si faptul ca cine apeleaza la Stiinta Medicala este salvat iar cine refuza Stiinta si apeleaza la rugaciuni si credinta, pe acestia ii ia Dracu, adica mor!
Credeti ca prin aceasta realitate clara, Dumnezeu doreste sa le dea oamenilor un semn ca trebuie sa renunte la credinta a proasta si sa accepte atotputernicia Stiintei?

4 răspunsuri:
| anedreaeaaa a răspuns:

Eo cred ca Dumnezeu ne incearca credinta...

| Moisie explică (pentru anedreaeaaa):

Credinta cuiva nu se incearca facand un bine, ci facand mult rau, ai uitat exemplul biblic cu Iov?

| CrinaCorban a răspuns:

Nu stiu ce sa spun! Poate da, poate nu! Stii, noi oamenii nu am fost creeati ca sa traim bine pe pamant, ci sa ii aratam lui Dumnezeu prin aceasta viata ca meritam sa ajungem in rai! Bineinteles ca nimeni nu stie adevarul! Nimeni nu poate demonstra, dar unii am ales sa credem si unii am ales sa nu credem! Nimeni nu ne poate schimba parerea doar prin niste argumente de pe TPU, sau alte site-uri de pe internet! Iti respect opinia, nu te judec pentru ca fiecare dintre noi oamenii avem banuieli si intrebari care nu au raspuns!

| Moisie explică (pentru CrinaCorban):

Cred ca realizezi ca din afirmatia ta precum ca am fost creati sa traim bine, iar binele vine odata cu progresele Stiintelor, si nu ptin credinta a proasta sau religii, confirmi afirmatia mea, deci nu ma judeci... ci ma confirmi!
Multumesc!