| SelenaMe a întrebat:

Ce aprere aveti de oamenii care se sinuci? Ce se intampla cu ei dupa moarte? Cum o fac marea parte din ei?

38 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Nu am o parere prea buna despe cei c s sinucid adica de ce sa te sinucizi continuati viata.
Si cei ce se sinucid nu au parte de pomana si raman sa bantuiasca lumea daca nu au fost cu inima impacata

| milan9 a răspuns (pentru c0ton):

Nu bantuie nici o lume! O alta vesnicie ii asteapta!

| Keith a răspuns:

Parerea mea este ca ajung la acest fapt necugetat din cauza problemelor prea mari nemaiputand face fata,practic isi pierd credinta in Dumnezeu, in ei personal. Dumnezeu iti da viata, Dumnezeu ti-o ia, cei care se sinucid sunt impinsi de la spate de diavol, persoanele care se sinucid nici macar nu sunt bagati in biserica.Cum se sinucid? Sunt o gramada de optiuni(se spanzura, se arunca de la etaj, in fantana, in groapa etc.)

| c0ton a răspuns (pentru milan9):

Aaa man nu stiam

| milan9 a răspuns (pentru c0ton):

happy Pai nu?
Ce rost are sa ne temem degeaba de povesti cu fantome, cand cei de "dincolo" saracii, asteapta un ajutor, o rugaciune din partea noastra... happy

| milan9 a răspuns (pentru Keith):

Apropo de asta, moartea prin spanzurare este una din cele mai dureroase. Omul nu moare imediat, ci se sufoca in medie 20 minute...

| Keith a răspuns (pentru milan9):

Nu stiam asta, oricum mersi de informatie.

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajută,

În primul rând SINUCIDEREA este unul din păcatele strigătoare la cer. Acestor oameni nu li se oficiază slujba de înhumareci, numai Tatăl Nostru la groapă atât. Ei, merg în iad la osândă nu le este primit nimic ce lise dă de pomană timp de 7 ani iar după această perioadă când se consideră că acest tru omenesc s-a dat firii celei zidite de creeator se dezgropă şi se face înmormântarea propriu zisă.

Noapte binecuvântată sănătate.