| KhludCiprian a întrebat:

Ce ati zice daca ati merge la fast-food si ati vedea citate din Biblie pe pachetul de mancare? Nu e o idee de marketing "geniala" daca ar fi aplicata in Romania?

Este deja aplicata in America:
https://twitter.com/michaelshermer/status/46012449597856 9728/photo/1
https://twitter.com/michaelshermer/status/46012327971010 1504/photo/1

Pentru "fratii" ortodocsi de pe aici, ar fi mai bine ca in loc de versete, sa fie cruciulite, icoane de sfinti sau un acatist!?

Răspuns Câştigător
| SweetChild1 a răspuns:

Dacă te duci la fast-food în timpul postului ar fi ciudat pentru că pe cutia de mâncare ar trebui să scrie: Asta e o ispită, ești creștin sau ceva de genul. Nu mereu ar fi o idee atât de bună. Părerea mea...

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

O percep ca pe o bataie de joc la adresa consumatorului.

| OOOLEOOO a răspuns:

Religia + industria fast-food = Apocalipsa ^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

=laughing

| danay72 a răspuns:

Nu mi se pare normal ca cuvantul lui Dumnezeu sa fie pus langa un sandwich.Este prea demn.

| Mădă0611 a răspuns:

Link-urile merg, trebuie sters acel %20 care apare dupa ce dati enter.
Daca nu pun versetul, degeaba, cel putin la noi, desi trimiterile sunt cu folos, "Căci Dumnezeu aşa a iubit lumea, încât pe Fiul Său Cel Unul-Născut L-a dat ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţă veşnică." santaj, " Căci cel neprihănit de şapte ori cade, şi se ridică, dar cei răi se prăbuşesc în nenorocire." amenintare, sigur sunt si alea cu iad si chinuri vesnice.

| Holiday a răspuns:

La noi au folosit unii de la un cabinet medical sau ceva de genul asta niste citate biblice pe niste panouri publicitare. A sarit BOR-ul de cur ca se folosesc de imaginea lor (care imagine nu stiu, dar in fine), mai ales ca citatele respective nu sunt proprietatea lor...

| sublime89 a răspuns:

In SUA nu poti sa mergi nici pana la toaleta si sa nu vezi pasaje biblice peste tot. Sunt cam obsedati, si nu-si cunosc deloc constitutia. Sa-i vada acum Thomas Jefferson, cred ca s-ar tot sinucide la loc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Link-urile nu functioneaza.
Si nu-mi plac citatele, mai ales daca nu stiu in ce context au fost folosite.
Nu sunt adepta fast-food-ului, asa ca nu ma prea intereseaza ce scrie pe pachet.Si nici pe altii, atata timp cat stomacul e plin, nimic nu mai conteaza.

| martzian a răspuns:

In Oradea am vazut asta, pe niste sticle cu suc. Probabil nu ar tine la tine, dar mie mi-au placut. happy

| CinevaNou a răspuns:

Inlocuieste "https" cu "http". TPU nu stie ca exista si linkuri cu https...

| Moisie a răspuns:

Mi-ar veni sa borasc!

| KhludCiprian explică:

Link-urile vad ca nu merg in alt browser.

Aici sunt pozele repostate:
https://pbs.twimg.com/media/BmKvr1HCUAIEzHw.jpg
https://pbs.twimg.com/media/BmKwyoWCQAEw0xf.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o singura problema la faza asta (trecand peste partea in care toti crestinii ar face spume daca in locul pasajelor biblice ar fi fost pasaje din coran spre exemplu) : de ce sa nu postezi chiar ce scrie acolo?

Ce rost are sa zici "Vasile 12:32"? Unde-i logica? Poate ca eu nu stiu ce zice Vasile si mai mult ca sigur nu pastrez ambalajul sa ma duc acasa si sa incep sa caut pe net (ca poate n-am biblie) sa vad ce a vrut individul sa zica.

Nu mai bine puneau chestii gen "Da si altora ba zgarcitule - Vasile 12:32"?

| KhludCiprian explică (pentru anonim_4396):

Astept mesajul tau privat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

L-am trimis. Dureaza cateva minute cred.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate se bazeaza pe faptul ca fiind curiosi, o sa caute versetul si de acolo o sa citeasca mai mult, pana sunt terifiati de iad si se pocaiesc, la propriu, ca nu cred CA CAtolicii au fost cu ideea, sau scrie undeva si n-am vazut. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah il tin minte pe michael shermerlaughing
citatele ti-ar afecta subiectivitatea sugerandu-ti sa traiesti altcumva. ar fi un fel de comunism. ce se incearca si in japonia, revolutionalizare. daca incerci sa controlezi mintea omului de acum o controlezi si pe cea din viitor. lasand asta, avem niste cesti foarte dragute cu citate biblicehappy mi se par o amenintare.
crestinul care serveste cafeaua ar fi foarte vinovat
"How wilt thou say to thy brother, ‘Let me pull the splinter out of thine eye,’ when, behold, a plank is in thine own eye? Thou hypocrite!" (Matthew 7: 4-5).
psihanaliza intr-un singur verset, cum moralistii nu servesc legea dar se ascund pe ei insisi criticandu-i pe altii. ce ma deranjeaza pe mine in altii e ce ma deranjeaza pe mine la mine.

E o prostie. Mai bine scria: Nu ascultati de laboratoarele care ne testeaza mancarea! Stiinta "ie naspa"!